Wczytuję dane...
KOD: 978-83-923799-7-3
Autor: Sprenger Jacob, Kraemer Henryk
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: xxl

Wprowadzenie do książki

Młot na czarownice

  Autorzy doskonale połączyli dawne wierzenia ludowe dotyczące czarnej magii z kościelnym dogmatem herezji. I część mówi o konieczności zrozumienia przez rządzących istoty i zbrodni czarnoksięskich. II część to opis praktyk czarownic i sobów przeciwstawiania się im. III część zawiera zasady postępowania prawnego przeciwko czarownicom.

  Malleus Maleficarum (Młot na czarownice) - tekst o magii, spisany przez dwóch dominikańskich inkwizytorów Jacoba Sprengera i Heinricha Kramera. Wydany w 1487 stał się podręcznikiem łowców czarownic od XV do XVII wieku. Stał się podstawowym źródłem wiedzy o czarostwie, czarownicach i ich związkach z Szatanem.

   Książka choć potępiona przez Inkwizycję w 1490 i wciągnięta na listę Librorum Prohibitorum była wciąż publikowana na skutek rosnącego zapotrzebowania na walkę z czarami, zarówno wśród katolików jak i protestantów. Aż do 1678roku była najpopularniejszą książką po Biblii.

   W Polsce „Młot na czarownice” wydano w 1614 roku, przetłumaczył ją Stanisław Ząbkowic.

   Kontrowersyjne metody śledcze proponowane przez inkwizytorów nie dawały żadnych szans kobietom oskarżonym o czary. Test mający do—iwieść czy kobiety są czarownicami polegał na wrzuceniu ich do wody. Te, które tonęły uznawano za niewinne, a utrzymującym się na wadzie zarzucano, że pomaga im Szatan. Potem torturami wymuszano na nich przyznanie się do winy...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sprenger Jacob, Kraemer Henryk

 • Liczba stron: 

  165

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-923799-7-3

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...