Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-540-4
Autor: Napoleon Hill
EAN: 9788373775404
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Przechytrzyć Diabła

   Większość ludzi osiąga swój największy sukces, czyniąc jeden krok poza to, co wyglądało na ich największe niepowodzenie. Książka Myśl i bogać się Napoleona Hilla wytyczyła drogę wiodącą do sukcesu, zaś Przechytrzyć Diabła pomoże przełamać powstrzymujące cię bariery.
– BRIAN TRACY, autor Drogi do bogactwa

   Przechytrzyć Diabła to najbardziej wnikliwa książka, jaką kiedykolwiek czytałam.
    Po pierwsze, spotkał mnie niewymowny zaszczyt, kiedy Don Green, dyrektor generalny Fundacji Napoleona Hilla, okazał mi swoje zaufanie, zapraszając do udziału w tym projekcie. A później przeczytałam ten maszynopis! Nie mogłam spać przez tydzień.
Napisany na ręcznej maszynie do pisania w 1938 roku przez samego Mistrza Napoleona Hilla, maszynopis ten trzymała pod kluczem rodzina autora przez siedemdziesiąt dwa lata. Dlaczego? Ponieważ obawiano się reakcji, jakie książka mogłaby wzbudzić. Śmiałość, z jaką Hill odsłania dzieło Diabła w codziennym życiu każdego z nas, w naszych kościołach, szkołach i polityce, stanowiła zagrożenie dla samej istoty ówczesnego społeczeństwa.
kiedy zapytałam, dlaczego rodzina ukrywała maszynopis, Don Green ujawnił następujące kulisy tej historii:

    Chodziło o  obiekcje żony Hilla, Annie Lou. Była sekretarką dr. Williama Plumera Jacobsa, rektora Presbyterian College [Kolegium Prezbiteriańskie] w Clinton, w Karolinie Południowej. Jacobs był też właścicielem Jacobs Press i  doradcą w  grupie firm włókienniczych w Karolinie Południowej. Zatrudnił Hilla, który przybył do Clinton, żeby dla niego pracować, a Annie Lou nie chciała, by opublikowano tę książkę ze względu na rolę Diabła. Obawiała się reakcji ze strony zorganizowanej religii (i, być może, bała się o pracę swego męża). Hill zmarł w 1970 roku, jednak Annie Lou żyła do roku 1984. Po jej śmierci maszynopis wszedł w  posiadanie dr. Charliego Johnsona, ówczesnego przewodniczącego Fundacji Napoleona Hilla. Charlie był siostrzeńcem Annie Lou Hill. Jego żona Frankie znała i  podzielała uczucia Annie Lou. Powiedziała Charliemu, że również nie chce, by książka została opublikowana za jej życia. Zmarła kilka lat temu, a  Charlie wreszcie wręczył mi maszynopis, oprawiony w czerwoną skórę z wytłoczonymi złotymi literami Przechytrzyć Diabła na okładce. Fundacja uważa, że zawiera on potężne przesłanie, któ- rym trzeba się podzielić.

    Po rozmowie z Donem doświadczyłam potężnego olśnienia. Książka Przechytrzyć Diabła, mimo że napisana w 1938 roku, miała zostać opublikowana właśnie teraz, w dzisiejszych czasach – żeby wstrząsnąć współczesnym społeczeństwem! Jej zadaniem jest dostarczenie nam odpowiedzi w tych niepewnych pod względem gospodarczym i duchowym czasach. Zawiera wskazówki, dzięki którym każdy będzie mógł przechytrzyć Diabła we własnym życiu. Podpowiada, jak obrać kurs na sukces i w ten sposób wzbogacić otaczający nas świat.
Tak jak książka Myśl i bogać się pomogła nam się podnieść i osiągnąć sukces po Wielkim kryzysie, Przechytrzyć Diabła napisano po to, by pomóc nam się podnieść i osiągnąć sukces w dzisiejszych czasach!
Możesz zapytać, czy Hill wierzył, że naprawdę rozmawiał z Diabłem, czy też był to tylko wytwór jego wyobraźni. Wybór należy do ciebie. Niemniej jednak zapytałam Dona Greena również o myśli zawarte w innych tekstach Hilla, żeby sprawdzić, czy uda nam się odkryć, co jeszcze działo się w jego głowie.

   Czy Hill naprawdę rozmawiał z Diabłem, czy jest to przypowieść stworzona po to, by chwycić cię za serce? Dzięki wyjątkowemu stylowi autora, lektura książki Przechytrzyć Diabła wciągnie cię i poruszy bardziej, niż mógłbyś się spodziewać. Słowa, które tu znajdziesz, są słowami samego Hilla. Ponieważ oryginalny maszynopis był dość obszerny, z ostrożną precyzją zredagowałam jego tekst, zachowując głęboką moc zawartego w nim przesłania. Zachowałam oryginalny język nawet tam, gdzie współczesna gramatyka wymagałaby naniesienia poprawek.
    Starając się podkreślić niektóre kwestie, wyjaśnić słowa autora i pokazać, jak jego przewidywania stały się rzeczywistością, uzupełniłam maszynopis własnymi przemyśleniami, dla odróżnienia zapisując je inną czcionką. Dzięki temu, w trakcie lektury niniejszej książki możesz albo czytać moje komentarze, albo je pomijać.
    Życzę miłej lektury i proszę, podziel się tą potężną książką ze swymi przyjaciółmi i rodziną. Moc zawarta w słowach Hilla może zmienić i zmieni wasze życie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Napoleon Hill

 • Tytuł oryginału: 

  Outwitting the Devil: The Secret to Freedom and Success

 • Liczba stron: 

  324

 • Wymiary: 

  145205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-540-4

 • Tłumacz: 

  Ryszard Oślizło

 • Rok wydania: 

  2012

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...