Niewierne Żony. O Kobietach, Które Odważyły Się Zdradzić
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89763-71-0
Autor: Frances Cohen Praver
EAN: 9788389763710
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Niewierne żony. O kobietach, które odważyły się zdradzić

   Odważne żony decydują się na nawiązanie romansu pozamałżeńskiego pod wpływem rozpaczy. Zamiast tkwić bezczynnie w martwym lub naznaczonym konfliktami związku, pogrążając się w cichej rozpaczy, niechęci i emocjonalnym cierpieniu, wybierają pełniejsze życie, które obiecuje romans. Życie obfitujące w miłość, nawet jeśli łączy się z przejściowym cierpieniem, jest znacznie lepsze od egzystencji pozbawionej smaku.
   Główną przyczyną romansów pozamałżeńskich kobiet są konflikty z mężem i niezadowolenie z istniejącego związku. Przed nawiązaniem romansu wiele żon doświadczało poczucia bezradności i braku nadziei. Podobnie jak Julie, nie miały poczucia wspólnoty z mężem, partnerskiego traktowania, zrozumienia, uznania i wrażliwości, dlatego postanowiły zaspokoić te pragnienia gdzie indziej. Wszystkie inne rozwiązania zwyczajnie nie działały.
  Chociaż decyzja o nawiązaniu romansu nie musi być najmądrzejszym wyborem, niejednokrotnie pełni rolę katalizatora zmian w małżeństwie lub życiu osobistym. Ludzie często pozostają w nieudanym związku ze względu na dobro dzieci, jednak nieszczęśliwi rodzice mają zwykle nieszczęśliwe potomstwo. Ich pociechy otrzymują w spadku wypaczone wzorce życia małżeńskiego. W takiej sytuacji śmiała zmiana może być najlepszym rozwiązaniem dla jednych i drugich.
  Nawiązanie romansu pozamałżeńskiego jest nie tylko aktem odwagi - śmiałości wymaga również rozpoczęcie terapii. Potrzeba wielkiej odwagi, aby zdecydować się na głęboką analizę terapeutyczną mimo prześladujących nas demonów, poczucia winy za obecny stan związku i bolesnej przeszłości.

    Napisałam tę książkę dla wszystkich żon, które myślą o nawiązaniu romansu, które go przeżywają lub przeżywały w przeszłości. Myślę, że dotyczy to większości żon. Moja książka jest przeznaczona również dla mężów. Każdy mężczyzna, któremu zdradziłam jej temat, nie mógł się doczekać chwili jej wydania. Mężowie chcą wiedzieć, dlaczego żony nawiązują romanse, skąd się biorą niewierne kobiety, jaki los spotyka ich małżonków i co oni - mężowie - mogą zrobić, aby partnerka nie miała innego kochanka oprócz nich. Ponieważ w swojej książce opisuję losy kobiet i ich męskich towarzyszy, mam nadzieję, że Czytelniczki znajdą partnera, z którym będą mogły o niej porozmawiać. Dzięki lepszemu poznaniu własnych żon, mężowie uzyskają dostęp do ich pragnień i życia wewnętrznego. Zdobędą cenne wskazówki, dowiadując się, w jaki sposób inni mężowie sprowokowali swoje żony do zdrady. Lepiej zrozumieją, czego pragną i potrzebują kobiety, aby doświadczyć intymności.
   Niezależnie od płci wszyscy potrzebujemy bycia w intymnym związku, wiemy też, że możemy zaspokoić intymne potrzeby drugiego człowieka.
Intymności nie można sprowadzać do seksu - zawiera się w niej znacznie więcej treści. Jej początkiem jest wzajemne zrozumienie i uznanie. Mam nadzieję, że dzięki tej książce j mężowie i żony otrzymają zachętę do szczerego, otwartego i nowego rozwiązania starych konfliktów.
   Mam też nadzieję, że moja książka raczej skłoni do zada-1 wania pytań, niż udzieli gotowych odpowiedzi. Chciałabym skłonić Czytelników do myślenia, analizowania własnych pragnień i zachowań oraz poszukiwania odpowiedzi we własnych doświadczeniach. Może właśnie ta książka dostarczy inspiracji do poszukiwania twórczych rozwiązań prowadzących do większego spokoju umysłu, miłości i wewnętrznego spełnienia.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Frances Cohen Praver

 • Tytuł oryginału: 

  Daring wives : insight into women's desires for extramarital affairs

 • Liczba stron: 

  304

 • Wymiary: 

  123x193

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89763-71-0

 • Tłumacz: 

  Zbigniew Kościuk

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...