Wczytuję dane...
KOD: 978-83-280-1269-1
Autor: Tracy Hogg, Melinda Blau
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788328012691
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Buchmann

Wprowadzenie do książki

Język rodziny

   Ta książka ma wam ułatwić kojarzenie faktów. Nie traktuję jej jak poradnika dla rodziców, choć zapewne to oni będą sięgali po nią najchętniej. Nie martwcie się, że wasza rodzina jest młoda – to nawet lepiej, bo przecież właśnie na początku wspólnej drogi tworzycie podwaliny waszego związku. Poza tym, młodzi rodzice chętniej skłaniają się ku nowym pomysłom. Nie przejmujcie się także, jeśli macie znacznie dłuższy staż.    Nigdy nie jest za późno, by zmienić sposób patrzenia na dzieci i by skupić się na rodzinie, a nie tylko na jej najmłodszych członkach.
  Czego spodziewam się po tej książce? Cóż, mam nadzieję, że kiedy ją przeczytacie, zaczniecie dostrzegać elementy składające się na wasze życie rodzinne. Liczę na to, że zwrócicie uwagę na codzienne drobiazgi, których zazwyczaj się nie dostrzega: na rozmowę, skinienia głową, gesty. Te pozornie nieistotne składniki codzienności są ważną wskazówką, jaka jest wasza rodzina i jaką rolę pełni w niej każde z was.   Po drodze nauczycie się podejmować bardziej trafne decyzje i lepiej radzić sobie z trudnościami. Zakładam też, że patrząc na świat przez pryzmat dobra całej rodziny, pozbędziecie się poczucia winy.
  Daję słowo, że nie zamierzam poprzez tę książkę kreować rodziny idealnej. Nie, za nic! Zależy mi jednak na tym, byście stworzyli rodzinę, która będzie przy was zawsze, bez względu na okoliczności – w chwilach szczęśliwych i w chwilach złych, gdy wydaje wam się, że cały świat sprzysiągł się przeciwko wam!
  Nawet jeśli wypełnicie moje instrukcje co do joty (a nie oszukujmy się, kochani, na pewno tego nie zrobicie), wasze życie nie zmieni się od razu w piękną bajkę – czeka was jeszcze wiele trudności i przykrych niespodzianek. Wszystkie rodziny – nawet te najszczęśliwsze – borykają się z kłopotami. Los bywa przewrotny i czasem zsyła na nas coś, co sprawia, że niemal tracimy ducha. Ale, jak mawiała moja babcia, nieważne, co nam się w życiu przytrafia, bo liczy się tylko to, co z tym zrobimy. Zresztą, jeśli rodzina trzyma się razem, wszystko wydaje się łatwiejsze.
  Czytając kolejne strony, pamiętajcie:

Rodzina to grupa złożona z rodziców i dzieci mieszkających razem i prowadzących wspólne gospodarstwo domowe.

Szczegóły

 • Autor: 

  Tracy Hogg, Melinda Blau

 • Tytuł oryginału: 

  Family Whispering

 • Objętość: 

  340

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  160x235

 • ISBN: 

  978-83-280-1269-1

 • Tłumacz: 

  Jolanta Perzanowska, Aleksandra Gietka-Ostrowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...