Droga Do Miłości
Wczytuję dane...
KOD: 83-87025-56-9
Autor: Deepak Chopra
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8387025569
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Droga do miłości

   Każdy z nas potrzebuje wierzyć, że jest kochany i godny miłości. Zaczynaliśmy życie z poczuciem pewności w obu tych sprawach, skąpani w matczynej miłości i otuleni swoją niewinnością. Miłość nigdy nie była poddawana w wątpliwość, ale z czasem chmury przysłoniły naszą pewność. Czy dziś, przeglądając się w lustrze, wciąż możesz z przekonaniem wygłosić następujące dwa stwierdzenia, które mogłoby wypowiedzieć każde niemowlę, gdyby potrafiło je ubrać w słowa?

Jestem w pełni kochany (kochana).
Jestem w pełni godny (godna) miłości.

   Mało kto może to powiedzieć, gdyż przyglądając się sobie uczciwie, widzimy skazy, które sprawiają, że nie czujemy się w pełni godni miłości ani doskonale kochani. Z wielu względów wydaje nam się to słuszne, gdyż idealna miłość jest podobno czymś nie z tego świata. Jednak w głębszym rozumieniu to, co nazywasz wadami, to tylko blizny po zranieniach i okaleczeniach doznawanych przez całe życie. Gdy patrzysz w lustro, wydaje ci się, że widzisz rzeczywistość realistycznie, lecz twoje lustro nie ujawnia prawdy, która trwa pomimo wszelkich zranień.

Zostałeś stworzony, by przez całe życie być w pełni kochanym i w pełni godnym miłości.

   W pewnym sensie dziwne jest, że sobie tego nie uświadamiasz, ponieważ pod warstwą wszystkiego, co myślisz i czujesz, wciąż trwa w tobie nieskalana niewinność. Czas nie może zeszpecić esencji twego jestestwa, twojej cząstki ducha. Jeśli jednak stracisz tę esencję z oczu, będziesz błędnie utożsamiać się ze swoimi doświadczeniami, a nie ulega wątpliwości, że doświadczenie może w dużym stopniu zatrzeć ślad miłości. W świecie, który tak często bywa wrogi i brutalny, zachowanie niewinności wydaje się niemożliwe. Dlatego w końcu doświadczasz tylko tyle a tyle miłości i tylko w takim a takim stopniu czujesz się jej wart. To można zmienić.
   Choć sam dziś postrzegasz siebie w ograniczony sposób, jako umysł i ciało zamknięte w czasie i przestrzeni, mnóstwo nauk duchowych twierdzi co innego. W duchu jesteś nieograniczony czasem i przestrzenią, a żadne doświadczenie nie przynosi ci uszczerbku. W duchu jesteś czystą miłością.
   Jeśli nie czujesz się w pełni kochany i w pełni wart miłości, to dlatego, że nie utożsamiasz się ze swoją duchową naturą. W twoim pojmowaniu miłości zabrakło jednej rzeczy, bez której nie może ona istnieć: jej wyższego wymiaru. Jak by to było, gdybyś odzyskał tę zagubioną część samego siebie?

Umysł, ciało i duch stałyby się jednym -to z owej jedności bierze się miłość, którą możesz dać innym.

Ty i najbliższa ci osoba stalibyście się jednym - z tego rodzi się miłość, którą możecie razem przeżywać.

   Każdy człowiek w najgłębszej głębi swej natury jest przeznaczony do tego, żeby być amantem czy heroiną wiecznej love story. Jej początkiem jest niewinność - dziecko rodzi się, by trafić w kochające ramiona matki. Historia miłosna przechodzi potem przez kolejne etapy, w miarę jak dziecko wkracza w świat. Z każdym kolejnym doświadczeniem krąg miłości się poszerza, obejmując najpierw rodzinę i przyjaciół, a następnie bliskich partnerów intymności, ale także rozciągając się na miłość do bytów abstrakcyjnych, takich jak wiedza i prawda. Podróż ku dojrzałości prowadzi nas ku miłości dawania i rozkwitowi wartości wyższych, takich jak współczucie, przebaczanie i altruizm. Na koniec przychodzi bezpośrednie doświadczenie ducha, który jest czystą miłością. Podróż osiąga swój cel w takiej samej wiedzy jak ta, z którą zaczynało niemowlę, choć wówczas nie mogło ono tej wiedzy wyrazić słowami: jestem miłością.

Wtedy wiesz, że doświadczyłeś miłości w pełni, kiedy sam się stajesz miłością - oto duchowy cel życia.

   Niewielu ludzi odnajduje duchowy cel życia. Bolesną pustkę wywołaną brakiem miłości można zapełnić tylko przez nauczenie się na nowo, jak kochać i być kochanym. Każdy z nas musi sam się przekonać, że miłość jest siłą równie realną jak grawitacja i że trwanie w miłości każdego dnia, każdej godziny, każdej minuty nie jest mrzonką - to ma być nasz naturalny stan.
   Książka ta mówi o tym, jak można przywrócić do życia miłość, która nigdy nie powinna była zgasnąć. Zjednoczenie jaźni z duchem jest nie tylko możliwe, ale wręcz nieuniknione. Najlepszą miarą duchowego znaczenia miłości jest to, co może ona sprawić.

 • Miłość może uzdrowić.
 • Miłość może odnowić.
 • Miłość może dać nam bezpieczeństwo.
 • Miłość może dodawać nam sił.
 • Miłość może nas zbliżyć do Boga.

   Wszystko to jest możliwe. Kiedy jednak się o tym wie, tym boleśniej odczuwa się przepaść między miłością a brakiem miłości.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Deepak Chopra

 • Tytuł oryginału: 

  The Path to Love: Spiritual Strategies for Healing

 • Liczba stron: 

  394

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-87025-56-9

 • Tłumacz: 

  Jerzy Paweł Listwan

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...