Wczytuję dane...
KOD: 83-200-3151-6
Autor: Jolanta Rujner, Barbara A. Cichańska
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Oddawana do rąk czytelników książka Dieta bezglutenowa i bezmleczna dla dzieci i dorosłych wypełnia dotychczasową dotkliwą lukę na rynku wydawniczym i wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów.

Książka Dieta bezglutenowa i bezmleczna  w przystępnej formie - w postaci pytań i odpowiedzi - zapoznaje czytelników z istotą choroby, jej przyczynami, różnorodnością obrazu klinicznego oraz możliwościami leczenia dietetycznego i rokowaniem. Uwrażliwia pacjentów na objawy chorobowe, wskazując jednocześnie na możliwości potwierdzenia lub wykluczenia choroby testami przesiewowymi lub bardziej specyficznymi. Podaje także sprawdzone przepisy kulinarne.

W książce Dieta bezglutenowa i bezmleczna  podkreśla się dużą skuteczność leczenia celiakii, alergii i nietolerancji laktozy, pod warunkiem przestrzegania zasad dietetycznych. Pacjenci obecnie są w dużo lepszej sytuacji - mają do dyspozycji liczne grono doradców w czasie leczenia (lekarzy, dietetyków), szeroki asortyment produktów żywieniowych, a także zapewnioną możliwość pomocy ze strony instytucji pozamedycznych (np. kół TPD). Muszą jednak uwierzyć, że efekty leczenia w dużej mierze zależą od nich samych. Przestrzeganie bowiem diety zapewni im nie tylko prawidłowy rozwój fizyczny, lecz również psychiczny i społeczny. Dlatego jakość życia pacjentów stosujących się do przedstawionych w publikacji zaleceń nie różni się od jakości życia zdrowej populacji.

Należy się podziękowanie autorkom, a także Wydawnictwu PZWL za wydanie książki, która szybko powinna trafić do rąk czytelników, ułatwiając im życie.

                                                                                                Jerzy Socha

Polecamy