Wprowadzenie do książki
Pokochaj zdrowie
Moje zioła, w barwnych sukieneczkach i elegancko skrojonych surducikach, są urocze, eleganckie, znają swoją wartość, czują się doskonale zarówno w swoim miejscu zamieszkania, jak i w studio radiowym czy telewizyjnym. Warto więc pokochać je, by zaprosiły nas do obfitego stołu natury.
Herbatki, które z nich przygotowuję - królewskie, magnackie, książęce, arystokratyczne, dworskie, hetmańskie to połączenie przeszłości i teraźniejszości, dawnej kultury i nowoczesnego, zdrowego stylu życia. To już nie gorzkie, tradycyjne napary ziołowe, ale melodyjne dzieła natury, z nutkami zapachów, z kompozycją smaków, zgarną kolorów, wytworne ambrozje z pól, łąk i lasów.
Mogą więc popijać je dzieci i dorośli, zdrowi i chorzy zamiast zwykłej herbaty. Jest ich kilkanaście, więc warto stosować je wymiennie, bowiem z herbatkami ziołowymi jest dokładnie tak samo jak ze zdrowym pożywieniem. Należy urozmaicać dietę, by odżywianie nie było jednostronne, bo wtedy ani smaku, ani pożytku dla zdrowia nie będzie.
Niektórzy mieszają razem wszystkie moje herbatki. Takich praktyk nie pochwalam i nie polecam. Zioła mają swą moc, swój charakter, swój smak, i gdy wymieszamy je wszystkie razem, to wyjdzie po prostu ziołowy chaos, a więc zamiast oczekiwanej harmonii, w organizmie może pojawić się anarchia, wszak nie wszystkie zioła zechcą zgodnie ze sobą współpracować dla naszego zdrowia.
wierna przyjaciółka ziół
Stefania Korżawska
Herbatki, które przygotowuję, to ziołowa arystokracja o wykwintnym smaku i aromacie, wszak zioła są radosne i pełne energii, a cudna ich woń zachwyca nawet najbardziej nowoczesnego człowieka. Mogą popijać je dzieci i dorośli, zdrowi i chorzy. Zdrowi po to, by nie dopuścić choroby do organizmu, zaś chorzy, niezależnie od lekarskiego leczenia, mogą za pomocą herbatek ziołowych budować zdrowie.
Zioła działają powoli - codziennie, systematycznie dostarczają organizmowi składników do regeneracji, dostarczają życiodajnej energii. Nie szkodzą, bo ich soki życiowe łudząco przypominają naszą krew. Może się czasem zdarzyć, że po wypiciu herbatki ziołowej czujemy się źle. To wcale nie oznacza, że zioła zaszkodziły. Nowoczesny człowiek, który daleko odszedł od natury, albo nie ma potrzebnych enzymów do przyjęcia naturalnego pożywienia, albo organizm jest niezwykle słaby, a naturalne pożywienie zbyt mocne. Należy w takim przypadku podawać rozcieńczone herbatki ziołowe lub herbatki ze słabszych ziół. Ale w żadnym wypadku nie rezygnować z darów natury. Błędne jest myślenie, że zioła i zdrowe pożywienie szkodzi, a cywilizacyjna papka z polepszaczami i konserwantami to życzliwi dobrodzieje, jedyni i niezawodni obrońcy naszego zdrowia. Nasze ciało pochodzi z tej ziemi i prawom tej ziemi podlega.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Stefania Korżawska
-
Liczba stron:
80
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-64049-04-0
-
Rok wydania:
2013