Myśl i bogać się
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62304-66-0
Autor: Napoleon Hill
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788362304660
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Studio Emka

Wprowadzenie do książki

Myśl i bogać się

  Myśl i bogać się to jedna z tych książek, które wywarły największy wpływ na czytelników. Przedstawia ona sprawdzony plan prowadzący do zdobycia bogactwa. Wyjaśnia, w jaki sposób zastosować ten plan w praktyce, poczynając od tej chwili, od dziś.
Co sprawia, że niektórzy ludzie idą przez życie przebojem, od sukcesu do sukcesu, pomnażając swe dochody i życiowe szczęście — a inni nawet nie próbują o nie zabiegać?
   Co sprawia, że ktoś uzyskuje poważne wpływy osobiste, a ktoś inny pozostaje jednostką bez znaczenia? Co jest przyczyną powodującą, iż jeden człowiek znajduje wyjście z każdej sytuacji, toruje sobie drogę przez przeciwności życia, uzyskując spełnienie swych najdroższych marzeń — a drugi załamuje się, przegrywa, nie dochodzi do niczego?
   Przed laty Napoleon Hill autor książki Myśl i bogać się, zasiadł do rozmowy z jednym spośród najbogatszych wówczas ludzi na świecie, Andrew Carnegiem, i uzyskał odeń pierwszą zapowiedź wyjawienia tej wielkiej Tajemnicy. Carnegie zachęcił wtedy Hilla do badania, w jaki sposób inni ludzie z tej Tajemnicy korzystali, do studiowania ich metod posługiwania się nią — i do opracowania prostego planu wiodącego do zdobycia bogactwa, który można by przedstawić światu jako Plan Mistrzowski.
   Myśl i bogać się ujawnia tę Tajemnicę i przedstawia ów Plan. Od pierwszego wydania tej książki w roku 1937 ukazały się 42 jej kolejne edycje, drukowane w maksymalnym pośpiechu, jakiego wymagało zapotrzebowanie na nią. Wydanie niniejsze dostosowane jest do wymogów chwili obecnej, wyposażono je w specjalne udogodnienia w korzystaniu z tekstu książki, w tym także w krótkie wnioski zamykające każdy z jej rozdziałów, służące odświeżeniu treści danego rozdziału w pamięci.
   Tak więc mamy nareszcie prostą, pewną drogę do pokonania wszelkich przeciwności, spełnienia wszelkich dążeń, zdobycia życiowego sukcesu. Książka ta wstrząśnie Tobą dzięki swej mocy dokonania w Twym życiu głębokiej przemiany. Zrozumiesz dzięki niej, dlaczego niektórzy ludzie dochodzą do wielkich pieniędzy i sukcesów życiowych — bo sam staniesz się jednym z nich.

Tajemnica przemawia do tych, którzy chcą słuchać

   Jeśli jesteś gotów ją przyjąć, odnajdziesz ją przynajmniej w jednym fragmencie każdego rozdziału. Mógłbym skorzystać z przywileju uświadomienia ci, w jaki sposób możesz stwierdzić, że już jesteś przygotowany na jej przyjęcie, ale pozbawiłoby cię to większości korzyści, jakie płyną z dokonania tego odkrycia na własną rękę.
   Jeśli poddałeś się zniechęceniu, jeśli przypadło ci w udziale zmagać się z przeciwnościami życia, które przygasiły w tobie ducha, jeśli próby sprostania wyzwaniom życia, jakie podejmowałeś, zakończyły się klęską, albo też jeśli doznałeś upośledzeń w wyniku choroby lub fizycznych okaleczeń, niech przykład mojego syna i jego sposób zastosowania teorii Carnegiego wyda ci się oazą na „pustyni straconych nadziei".
   Tajemnicę tę wykorzystywał w szerokim zakresie prezydent Woodrow Wilson w czasie I wojny światowej. Przekazywano ją żołnierzom w czasie szkolenia, jakie odbywali przed wyruszeniem na front. Prezydent Wilson zwierzył mi się, że w znacznym stopniu dopomogła ona w zbieraniu funduszów na cele wojenne.
   Szczególną właściwością tej tajemnicy jest to, że ci, którzy ją poznali i zastosowali się do niej, zostali wciągnięci na drogę do życiowego sukcesu. Jeśli w to wątpisz, przypatrz się nazwiskom ludzi, jakich tu wspominam; weź z nich przykład, a przekonasz się, że to prawda.
Na świecie niczego nie dostaje się za darmo!
   Tajemnicy, o której mówię, nie można uzyskać za darmo, ale cena, jaką trzeba za nią zapłacić, jest niewspółmierna do jej wartości. I za żadną cenę nie można tej tajemnicy udostępnić tym, którzy jej z własnej woli nie poszukują. Nie może też być ona nikomu odstąpiona ani sprzedana, ponieważ w istocie składa się z dwóch części. Jedna z tych części znajduje się już w posiadaniu tych, którzy są wewnętrznie przygotowani na przyjęcie całej tajemnicy.
    Tajemnica ta odpowiada potrzebom i możliwościom wszystkich, którzy przygotowani są jej przyjęcie. Poziom wykształcenia nie ma tu nic do rzeczy. Na długo przed mym przyjściem na świat, tajemnicę tę posiadł T.A.Edison i posłużył się nią tak mądrze, że stał się czołowym w skali światowej wynalazcą, choć tylko przez trzy miesiące chodził do szkoły.
    Tajemnicę tę przyjął również Edwin C.Barnes, przedsiębiorca powiązany z Edisonem. Zastosował ją tak skutecznie, że chociaż pierwotnie nie zarabiał więcej niż 12 tysięcy dolarów rocznie, przeszedł na wcześniejszą emeryturę jako posiadacz olbrzymiej fortuny. Historię jego życia przedstawiam w początkowej części rozdziału I. Przekona cię ona, że bogactwo nie jest dla ciebie nieosiągalne, że możesz stać się tym kim chcesz, że pieniądze, sława, uznanie i szczęście mogą się stać udziałem tych, którzy są naprawdę zdecydowani je zdobyć.
    Skąd o tym wiem? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz zanim doczytasz tę książkę do końca. Możesz ją znaleźć równie dobrze w pierwszym rozdziale, jak i na ostatniej stronie.
   W trakcie prowadzonych, na życzenie Carnegiego, przez dwadzieścia jeden lat badań przeanalizowałem dokonania życiowe setek znanych ludzi, z których wielu wyznało, iż zbiło majątek dzięki tajemnicy Carnegiego;

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Napoleon Hill

 • Tytuł oryginału: 

  The Think and Grow Rich Action Pack

 • Liczba stron: 

  293

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62304-66-0

 • Tłumacz: 

  Wacław Sadkowski

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...