Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8103-928-4
Autor: Paweł Frankowski
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788381039284
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Sensus

Nieujarzmiona natura, atak terrorystyczny czy zdarzenie losowe może sprawić, że nasz świat skomplikowanych zależności zacznie się rozpadać. Chcesz żyć spokojnie? Zabezpiecz siebie i swoją rodzinę.

Brak prądu, wody w kranie, olbrzymie korki samochodowe. Nieczynne bankomaty, śnieżyce, wichury. Te i wiele innych problemów mogą na nas spaść zupełnie niespodziewanie. Nie możemy im zapobiec, ale możemy być na nie przygotowani. Poznaj cechy prawdziwego preppersa! Dowiedz się, o co i jak możesz zadbać wcześniej. Przygotuj się na sytuację awaryjną zarówno w mieście, jak i poza nim.

Jakie elementy wyposażenia i zapasy warto zgromadzić na czarną godzinę?
Jak podejmować słuszne decyzje?
Co to jest EDC i BOB?
Jak oczyszczać wodę i powietrze?

W nagłych sytuacjach możesz liczyć tylko na siebie.

W „Survivalu miejskim” Paweł Frankowski omawia m.in.:

– zawartość plecaka ucieczkowego (BOB),
– zestawienie narzędzi do rozpalania ognia,
– porównanie skuteczności słomkowych filtrów do wody,
– tanie i skuteczne przygotowanie domowych zasobów,
– gdzie kupić jedzenie, jeśli sklepy spożywcze są zamknięte,
– jakiej używać chemii do uzdatniania wody,
– kwestie prawne dotyczące m.in. noży,
– zalety i wady pojazdów ucieczkowych (BOV),
– bezpieczeństwo w podróży
Podaje również słowniczek dla preppersów i survivalowców.

   Dwadzieścia lat od zakończenia zimnej wojny Europa, w tym nasz kraj, stoi przed coraz bardziej złożonymi zagrożeniami i wyzwaniami. Rozwój terroryzmu religijnego i zorganizowanej przestępczości doprowadził do powstania nowej groźby, kryjącej się również wewnątrz naszego społeczeństwa. Z kolei otwarcie granic i masowość transportu powodują, że epidemie (na przykład gorączka krwotoczna ebola z Afryki) rozprzestrzeniają się na inne kontynenty. Polska z uwagi na swoje położenie geograficzne ma wiele zalet, związanych chociażby z dostępem do zasobów przyrody, zawsze jednak znajduje się pośrodku burzliwych historycznych rozgrywek. Także wydarzenia na Ukrainie z 2014 roku wyraźnie pokazują, że nasza część świata wcale nie jest tak bezpieczna, jak niektórym się wydawało.

   Ale bez względu na to, jaką każdy z nas ma wizję Armagedonu, jedno pytanie pozostaje niezmienne: nie czy w ogóle, lecz kiedy właściwie to się zdarzy. Liczba osób szykujących się na wszelkie możliwe zagrożenia systematycznie rośnie. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie można mieć pełnej kontroli nad sytuacją, zwłaszcza sytuacją skrajnego zagrożenia. Ale każdy rodzaj przygotowań jest lepszy od bezczynności. Lew Tołstoj napisał kiedyś, że bezpieczne życie przypada w udziale tym, którzy nieustannie się o nie starają. Czy ty również będziesz gotowy stawić czoło wyzwaniu, czy może sparaliżowany strachem i nieprzygotowany ulegniesz chaosowi? Niniejsza książka przedstawia zakres niezbędnych przygotowań, a także zwraca uwagę na wiele innych aspektów, jakże często pomijanych w codziennym życiu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Paweł Frankowski

 • Liczba stron: 

  352

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8103-928-4

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...