Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60170-85-4
Autor: Sally M.Pachlok, Jeffrey J.Stuart
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Purana

Wprowadzenie do książki

Niedobór witaminy B12

Ukryta przyczyna wielu poważnych chorób

    Niedobór witaminy B12 to obszerny przewodnik prezentujący informacje w zakresie niedoboru witaminy B12. Autorzy Sally M.Pachlok, Jeffrey J.Stuart na podstawie szeroko zakrojonych badań prezentują jak rozpoznać niedobory witaminy B12, jak badać i diagnozować i jak leczyć.

Niedobry witaminy B12 mogą prowadzić do:

 • Choroby Alzheimera,
 • Stwardnienia rozsianego,
 • Choroby serca,
 • Zaburzeń neurologicznych,
 • Choroby Parkinsona,
 • Depresji i innych chorób psychicznych

   Niedobór witaminy B12 jest bardzo powszechny - występuje nie tylko u seniorów i osób w średnim wieku, lecz także u nastolatków, dzieci i niemowląt. Jak stwierdzono, 20 procent osób po sześćdziesiątce (i zgodnie z wynikami najnowszych badań - 40 procent seniorów cierpiących na choroby psychiczne i fizyczne) ma niedobór tej witaminy. U większości z nich nie został on jednak zdiagnozowany. Tysiące dzieci, nastolatków i młodych dorosłych mają poziom B12 na granicy normy, poniżej której ich mózgi nie będą prawidłowo funkcjonować. Miliony ludzi, u których stwierdzono chorobę Alzheimera, stwardnienie rozsiane, wczesną postać choroby Parkinsona, autyzm, problemy z nauką, depresję, chorobę afektywną dwubiegunową, utratę wzroku, schizofrenię oraz inne poważne i często nieuleczalne choroby mogą być ofiarami łatwego do zdiagnozowania, możliwego do leczenia, a we wczesnych stadiach również całkowicie uleczalnego niedoboru witaminy B12.
   Z początku byłam bardzo podekscytowana faktem, że niedobór witaminy B12 odgrywa tak ważną rolę w tylu pozornie nieuleczalnych schorzeniach. Przecież można się z nim szybko uporać. Poza tym leczenie jest tanie - kosztuje zaledwie kilka dolarów miesięcznie albo dziesięć centów dziennie. To nic w porównaniu z wydatkami na leczenie innych chorób. Tak więc poprawne diagnozowanie i leczenie pacjentów z niedoborem witaminy B12 mogło zarówno zmniejszyć ich ból i cierpienie.
   Nie mogłam dłużej przypatrywać się w milczeniu obojętności ze strony lekarzy i braku właściwego diagnozowania, przez które miliony młodych i starych ludzi stawały się kalekami albo umierały. Jako profesjonalistka musiałam pogodzić się z tragedią ludzi, których życie rujnowały nieuleczalne choroby. Nie mogłam jednak pogodzić się z tym, że ludzkie życie jest rujnowane przez złe diagnozy i nieprawidłowe leczenie łatwego do zidentyfikowania i prostego w leczeniu niedoboru witaminy B12. Do porządku dziennego nie mógł też nad tym przejść mój mąż, zdaniem którego odmówienie pacjentowi wykonania kilku badań mogących zapobiec niemal wszystkim dolegliwościom bądź śmierci jest po prostu karygodne.
   Nasza książka jest wynikiem frustracji i wściekłości z powodu niepotrzebnego cierpienia, a nawet utraty życia pacjentów. Zrodziła się też jednak z nadziei, że uda nam się pomóc wielu obecnym i potencjalnym ofiarom niedoboru witaminy B12 dzięki temu, że przekażemy te informacje chorym i ich rodzinom oraz zainteresowanym tematem lekarzom, politykom, mediom i systemowi ubezpieczeniowemu.
   Jeśli jesteś pacjentem, książka Niedobór witaminy B12 pomoże ci chronić siebie i twoją rodzinę, sprawdzić ryzyko wystąpienia niedoboru witaminy B12 u twoich najbliższych oraz otrzymać prawidłową diagnozę i odpowiednie leczenie zanim będzie za późno. A jeśli jesteś lekarzem, mamy nadzieję, że włączysz zawarte w książce dane do swojej codziennej praktyki i z badania przesiewowego pod kątem niedoboru witaminy B12 (a nie tylko z morfologii krwi) zrobisz jedno ze standardowych badań. Wyniki przytaczanych przez nas setek analiz opublikowanych w najważniejszych czasopismach medycznych potwierdzają, że niedobór witaminy B12 jest bardzo powszechny, ale prosty do zdiagnozowania.
   Najważniejszym przekazem książki Niedobór witaminy B12 jest jednak to, że można uniknąć cierpienia wywołanego przez niedobór witaminy B12, który dotyka niemal każdej amerykańskiej rodziny. Mnie się to udało i może się udać każdej potencjalnej ofierze, ale tylko jeśli pacjenci i lekarze otworzą oczy na skalę tej ukrytej epidemii.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sally M.Pachlok, Jeffrey J.Stuart

 • Tytuł oryginału: 

  Could It Be B12?: An Epidemic of Misdiagnoses

 • Liczba stron: 

  376

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60170-85-4

 • Tłumacz: 

  Emilia Skowrońska

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...