Szybkie Pięć Przemian Na Różne Okazje
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61744-71-9
Autor: Monika Biblis
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361744719
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Escapemagazine

Wprowadzenie do książki

Szybkie Pięć Przemian na różne okazje

   Niniejszą publikacją chcę zachęcić, zarówno tych z Was, którzy chcieliby gotować według Pięciu Przemian, ale uważają, że to tylko „długie sterczenie przy garach” i rezygnują z tej kuchni, jak tych, którzy już w pięciu smakach przykładnie i cierpliwie gotują, lecz potrzebują urozmaicenia w postaci szybkich potraw.
   Nie objaśniam już zasad gotowania w pięciu smakach, ponieważ zostały one dogłębnie wyłożone w publikacjach poprzednich. Kto żądny wiedzy, niechaj sięgnie po „Kuchnię polską według Pięciu Przemian” lub inne lektury.
   „Szybkie Pięć Przemian...” zawiera 70 nowych przepisów mo-iego autorstwa na różne okazje: od imienin i urodzin począwszy, poprzez obiady, czy kolacje rodzinne, na wizytach niespodziewanych gości skończywszy.
   Tym razem, obok obowiązkowych w kuchni Pięciu Przemian dań na ciepło, królują sałatki. Znajdziecie tu, zarówno takie, które robi się w przysłowiowe 5 minut, jak i te z gotowanych składników. Wybór jest spory - od lekkich mieszanek warzywnych, wspaniałych na wiosenne i letnie dni, do pożywnych, mogących stanowić samodzielne danie, sałatek na ciepło, które mogą być jedzone jesienią i zimą.
  Prym wiodą także kanapki: i te proste, którymi można nagły głód zaspokoić, jak i te bardziej wyszukane, na przykład dla gości. Sporo osób pytało mnie, jak przyrządzić chleb z dodatkami według zasad Pięciu   Przemian, więc po raz pierwszy przedstawiam swoje kanapkowe przepisy, by każdy z Was mógł już teraz na co dzień tę wiedzę wykorzystywać. Szczególnie Ci, którym się nie chce gotować lub którzy nie mają na to czasu, a jednak chcą coś zdrowego przegryźć, zamiast przysłowiowej bułki z masłem.
   Na końcu załączam tabele smaków, potrzebne do komponowania dań. Jeśli brakuje Wam konkretnego składnika lub przyprawy, można, posiłkując się tymi tabelkami, zastąpić je innymi ingrediencjami w tym samym smaku.
   Bez zbędnych słów i ceregieli, szanując Wasz czas - bo to przecież książka dla zabieganych - zapraszam do wykonania przepisów i konsumowania!

Monika Biblis

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Monika Biblis

 • Liczba stron: 

  96

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61744-71-9

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...