Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-441-5
Autor: Anna Czelej
Dostępność: 48 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

100 łatwych przepisów na bezglutenowe i wegetariańskie potrawy według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Gotowanie według Pięciu Przemian uwydatnia głębię smaku poszczególnych produktów żywnościowych i dlatego możemy ugotować słodki jak ulepek kompot lub słodką zupę bez użycia odrobiny cukru, wystarczy, że w czasie gotowania dodamy do potrawy w Przemianie Ziemi słodkie owoce, warzywa lub zioła; gruszki, rodzynki, daktyle, a do zupy większą ilość marchewki, ziemniaków i buraków.

Gotowanie według Pięciu Przemian polega na dodawaniu do potrawy produktów w odpowiedniej kolejności smaków zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Kolejność ta jest widoczna na plakacie, Przy czym nie jest ważne od której Przemiany zaczynamy gotować i na której kończymy, ważne, żeby w potrawie znalazły się co najmniej trzy produkty dodane w odpowiedniej kolejności, na przykład: kawa prawdziwa – Przemiana Ognia – smak gorzki, cynamon – Przemiana Ziemi – smak słodki i imbir – Przemiana Metalu – smak ostry, to jest potrawa według Pięciu Przemian.

Gotowanie według Pięciu Przemian uruchamia inwencję twórczą kucharza i z czasem mamy niezliczoną ilość pomysłów na własne potrawy i przestajemy zaglądać do książek kulinarnych. Zanim to jednak nastąpi korzystamy z cudzych przepisów do których nie należy jednak podchodzić z przesadnym nabożeństwem i zaufaniem; z perspektywy Pięciu Przemian nawet znakomici i uznani kucharze popełniają bowiem błędy w kolejności dodawania produktów do potraw.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Anna Czelej

 • Liczba stron: 

  184

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-441-5

 • Rok wydania: 

  2020

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...