Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61774-60-3
Autor: Monika Biblis
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361744603
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Kuchnia polska według Pięciu Przemian

   Książka ta dotyczy odżywiania według Pięciu Przemian, ale w duchu naszych rodzimych tradycji. Musimy pamiętać i brać pod uwagę miejsce, w którym żyjemy. Filozofia TCM głosi, że jeśli człowiek sprzeciwia się prawom natury, to zginie, bowiem Natura jest od niego silniejsza. Jeśli żyjemy w kraju, gdzie pogoda zmienia się w zależności od pory roku, gdzie przyroda cyklicznie zmienia swą szatę, a dni chłodnych jest więcej niż gorących, to musimy uszanować to i poddać się owym zmianom. Musimy, jeśli nie chcemy zginąć... Dotyczy to przede wszystkim odpowiedniego ubierania i odżywiania, jak to czynili nasi przodkowie.
     Chciałabym, drogi Czytelniku, abyś zrozumiał, jak ważny dla Twego zdrowia jest powrót do korzeni, do tradycji. Oczywiście nie dosłowny, nie całkowity, lecz oparty na mądrości i sporej dozie rozsądku. Uważam, że tylko wtedy, gdy wiemy skąd przybywamy, możemy jasno określić, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy. Dlatego napisałam rozdział o kuchni staropolskiej. To wspaniała inspiracja dla nas, współczesnych, zabieganych i zestresowanych Polaków! Przekonasz się, że tradycje kuchni polskiej i odżywianie według Pięciu Przemian nie tylko się nie wykluczają, ale przeciwnie - świetnie się uzupełniają, nadając znanym już potrawom nowy posmak. To tryumfalny powrót do naszych źródeł, bo dla nas jako mieszkańców nadwiślańskiej krainy. To powrót do rytmów otaczającej przyrody. To także zachwyt nad aromatem świeżo ugotowanej, pożywnej zupy. To alchemiczny proces przemiany materii w energię!
    Czytając moją książkę, zyskasz nowe spojrzenie, zarówno na żywność, jak i sam proces tworzenia potrawy (bo gotowanie twórczością jest i basta!). A jeżeli potraktujesz temat naprawdę poważnie, zechcesz pogłębić wiedzę w tej dziedzinie i zdecydujesz się na dyscyplinę w odżywianiu, to na pozytywne efekty nie będziesz musiał długo czekać! Wiedza, którą tu przekazałam, jest dosyć obszerna i na pozór skomplikowana, więc starałam się ją ująć w jak najbardziej przystępny i prosty sposób. Jednak przez cały czas tworzenia niniejszego przewodnika przyświecały mi słowa Alberta Einsteina: „Wszystko powinno zostać uproszczone tak bardzo, jak to tylko możliwe, ale nie bardziej”.
   Dlatego zalecam, aby przeczytać całą książkę co najmniej dwa razy. Gwarantuję Ci, drogi Czytelniku, że za każdym razem znajdziesz w niej i zrozumiesz coś nowego.

Szczegóły

 • Autor: 

  Monika Biblis

 • Objętość: 

  216

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-61774-60-3

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...