Wczytuję dane...
KOD: 978-83-960793-3-6
Autor: Barbara Temelie
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788396079336
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Ravi

WYSYŁKA: po 27.10.2022

Wprowadzenie do książki

Odżywianie według pięciu przemian

Odżywianie według pięciu przemian to rzetelnie przygotowany poradnik zdrowego odżywiania się zgodnie z zasadami chińskiej medycyny i dietetyki, dostosowany do polskich realiów, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Książka uczy, jak poprzez jedzenie wzmacniać nie tylko nasze ciało, ale też naszą psychikę i ... życie emocjonalne. Ważna książka, także dla osób, które chciałyby zrozumieć, dlaczego rozmaite cudowne diety nie przynoszą wymarzonych rezultatów, a nadwaga wraca, mimo wielu wyrzeczeń. Do książki Odżywianie według pięciu przemian dołączony jest kolorowy plakat z tabelą produktów spożywczych, ułożonych według Pięciu Przemian.

Ze wstępu

       Czy to możliwe, że pomarańcze i kiwi, które zimą jemy dla zdrowia, w rzeczywistości osłabiają naszą odpor-ność? Albo że tak rzekomo zdrowe banany mogą wywoływać uczucie zmęczenia i trudności w koncentracji, a jogurt i chudy twaróg w gruncie rzeczy wcale nie pomagają schudnąć? Są to wszystko sensacyjne nowości, które być może sprawią, że nasze starania, aby mieć więcej energii, zdrowie i lepszą figurę, wreszcie zostaną zwieńczone sukcesem.
       Znowu jakaś nowa dieta? Nic podobnego. Odżywianie oparte na zasadzie Pięciu Przemian nie jest dietą w tradycyjnym sensie tego słowa. Nie powstało też w laboratorium dietetyka-teoretyka, lecz opiera się na liczącym tysiące lat bogactwie doświadczeń tradycyjnej medycyny chińskiej. Jego zasady stosuje się z powodzeniem również w dzisiejszych Chinach - w gospodarstwach domowych, restauracjach i klinikach. Mimo to w naszym zachodnim świecie jest ono nowoczesne czy wręcz przełomowe... ... dla wszystkich, którzy już wcześniej starali się odżywiać zdrowo i świadomie, lecz natrafiali na ograniczenia różnych diet; ... dla ludzi o zacięciu naukowym, którzy dotąd wierzyli, że witalność, wydajność i zdrowie można osiągnąć przez samo dostarczanie organizmowi poszczególnych substancji, takich jak składniki mineralne, witaminy itd.;
... dla ludzi komunikatywnych i cieszących się życiem, którzy chcieliby wiedzieć, jak następnego dnia zrównoważyć zbyt obfite jedzenie na imieninach u cioci lub pyszny obiad w restauracji;
... dla ludzi szalenie zajętych. Nie poświęcając zbyt dużo czasu, mogą przyrządzać lub wybierać gotowe menu w oparciu o zasady Pięciu Przemian;
... dla tych wszystkich, którzy poszukują nowego, kompleksowego systemu odżywiania, nie chcąc przy tym od razu rezygnować ze wszystkich dotychczasowych nawyków.
Przełomowe, gdyż nauka odżywiania w oparciu o teorie Pięciu Przemian na pierwszym miejscu stawia energetyczne działanie produktów spożywczych i pokazuje, w jaki sposób możemy stymulować naszą aktywność fizyczną i umysłową, uczucia i zdolność do nawiązywania kontaktów.
       W chińskiej nauce o żywieniu nie istnieją sztywne zakazy. Nasze nawyki żywieniowe zmieniają się w miarę pogłębiania się naszej wiedzy. Logika systemu Pięciu Przemian sprawia, że wnikliwiej analizujemy własne przyzwyczajenia żywieniowe i życiowe będące źródłem naszych chorób. Otwiera też przed nami nowe drogi prowadzące do lepszego samopoczucia.
       Zdrowie, jakość życia, wydajność i szczęśliwe związki międzyludzkie nie są dziełem przypadku. Stanowią raczej rezultat naszego własnego działania, pozytywnej wymiany z otoczeniem, a także racjonalnego odżywiania.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Temelie

 • Tytuł oryginału: 

  Ernährung nach den Fünf Elementen

 • Liczba stron: 

  209

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-960793-3-6

 • Tłumacz: 

  Barbara Floriańczyk, Tomasz Twardowski

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...