Wczytuję dane...
KOD: 83-909085-2-2
Autor: Barbara Temelie, Beatrice Trebuth
EAN: 8390908522
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Czerwony Słoń

Wprowadzenie do książki

Odżywianie według Pięciu Przemian dla matki i dziecka

Kontynuacja cyklu Odżywianie i Gotowanie według Pięciu Przemian. Książka Odżywianie według Pięciu Przemian dla matki i dziecka zawiera porady dla przyszłych matek i ojców. Jak przygotować się do poczęcia: co jeść i jaki tryb życia prowadzić na kilka miesięcy przed poczęciem, aby dziecko było jak najzdrowsze. W książce Odżywianie według Pięciu Przemian dla matki i dziecka znajdziemy porady żywieniowe dla kobiet w ciąży i po porodzie. A także wskazówki, jak żywić noworodki i małe dzieci oraz przepisy kulinarne dla dzieci do czternastego roku życia. Do książki dołączony jest kolorowy plakat z tabelą produktów spożywczych ułożonych według Pięciu Przemian.

Przedmowa Barbary Temelie i Beatrice Trebuth

       Wszyscy wiedzą, jak ważną sprawą dla zdrowia dziecka jest harmonijne, wzmacniające odżywianie. Jest to tym istotniejsze, jeśli uświadomimy sobie, że przyczyny chorób i zaburzeń równowagi wewnętrznej ludzi dorosłych najczęściej leżą w dzieciństwie. Na Zachodzie niewiele osób wie o tym, że nawet odżywianie się rodziców przed poczęciem dziecka nie pozostaje bez znaczenia, nie mówiąc już o ogromnym wpływie odżywiania matki podczas ciąży. Z tą niezwykłą mądrością życiową zetknęłyśmy się po raz pierwszy dzięki naszemu chińskiemu nauczycielowi tai czi, Sanlii Czang, oraz jego żonie. Byłyśmy wówczas jeszcze „nieskażone" wiedzą teoretyczną o medycynie chińskiej. Od czternastu lat wciąż towarzyszą nam cenne wskazówki Sanlii Czanga, płynące z jego bogatych doświadczeń dotyczących przepływu energii w tai czi. Te same zasady leżą u podstaw chińskiej medycyny i dietetyki. Głębia ich oddziaływania zarówno na poziomie energetycznym, jak też duchowym jest trudna do ogarnięcia, jeśli nasza wiedza o medycynie chińskiej i systemie jin-jang ogranicza się jedynie do teorii, znanej nam tylko z książek.
Żywienie dzieci od dawna leży nam na sercu, chociaż w naszej pracy zajmujemy się głównie dorosłymi (Beatrice Trebuth zajmuje się medycyną niekonwencjonalną i dietetyką; prowadzi również kursy tai czi i właściwego odżywiania, a Barbara Temelie jest dietetyczką i także prowadzi kursy). Zgromadzenie tylu praktycznych doświadczeń dotyczących pracy z dziećmi zajęło nam dobrych parę lat i dlatego postanowiłyśmy to opublikować.

        Beatrice Trebuth jest matką dwojga dzieci. Jej praktyczna wiedza pochodzi z własnych doświadczeń z okresu ciąży, konsekwentnego żywienia jej rodziny zgodnie z zasadami Pięciu Przemian, poradnictwa żywieniowego dla rodziców i dzieci oraz wymiany doświadczeń z zaprzyjaźnionymi rodzinami odżywiającymi się zgodnie z zasadami Pięciu Przemian. Wiedza ta stanowi treść niniejszej książki, poczynając od rozdziału dotyczącego ciąży. Osobiste wypowiedzi od strony 87 są autorstwa Beatrice Trebuth, natomiast w poprzedzających rozdziałach - Barbary Temelie.
                                                                                    Lipiec 1994

                                                                 Barbara Temelie Beatrice Trebuth

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Barbara Temelie, Beatrice Trebuth

 • Tytuł oryginału: 

  Die Fünf Elemente Ernährung für Mutter und Kind

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-909085-2-2

 • Tłumacz: 

  Anna Krochmal

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...