Zarazki Których Należy Unikać
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7350-136-2
Autor: Witold Mizerski
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Adamantan

Wprowadzenie do książki

Zarazki których należy unikać

O zarazkach mówi się przy wielu okazjach. W domu przy myciu rak. W szkole na lekcjach biologii. W telewizyjnych reklamach cudownych preparatów, które mają nam zapewnić zdrowie. W mediach, które co jakiś czas straszą nas kolejną grożącą nam epidemią. Ile właściwie jest tych zarazków? Którymi najłatwiej się zarazić? Które są najgroźniejsze? Jak się przed nimi uchronić?

W niniejszej książce Czytelnik znajdzie odpowiedzi na te pytania. Okazuje się, że rozmaitość zarazków wcale nie jest tak duża, jak można by sądzić. W książce omówiono ich około 160. Jeśli się Czytelnik kiedykolwiek czymś zarazi, na 99,9% będzie to jeden z nich. A jeśli będzie przestrzegać zasad podanych w tej książce, oszczędzi sobie i swym najbliższym wielu zachorowań i wielu wydatków.

Ale co to są zarazki? W tej książce przyjmujemy definicję wziętą z języka potocznego: zarazek to coś, czym się można zarazić i wskutek tego zachorować. Zarazić się można wirusami, bakteriami, tasiemcem, a nawet wszawicą, dlatego w książce znalazły się (między innymi) wirusy, bakterie, tasiemce i wszy.

Interesują nas tylko takie zarazki, którymi zdrowy człowiek może się zarazić w zwyczajnych okolicznościach: w domu, w pracy, na urlopie. Pomijamy więc rzadko spotykane choroby odzwierzęce i tropikalne, a spośród mnóstwa zarazków, które mogą zaatakować osobę ciężko chorą leżącą w szpitalu, wymieniamy tylko kilka najważniejszych.

Opisy poszczególnych zarazków są celowo skrótowe. Skupiliśmy się na sytuacjach typowych, a o nietypowych wspominamy pobieżnie. Opisujemy więc, jak dana choroba objawia się u przeciętnie zdrowego człowieka, który akurat czymś się zaraził. Wspominając o leczeniu, celowo nie wymieniamy konkretnych nazw leków. Zalecane terapie często się zmieniają, a sposób leczenia i tak powinien dobierać lekarz, widząc konkretnego pacjenta.

Zarazki zostały pogrupowane według dróg, jakimi się nimi najczęściej zarażamy. Każdy dział poprzedza wstęp, zawierający najważniejsze zasady, które pozwalają uniknąć zakażenia lub zarażenia.

W książce unikamy fachowej terminologii. Mamy nadzieję, że specjaliści w zakresie medycyny nam to wybaczą, a wierzymy, że zwykli Czytelnicy docenią. Życzymy więc pożytecznej lektury — i jak najmniej infekcji.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Witold Mizerski

 • Liczba stron: 

  295

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7350-136-2

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...