Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-455-7
Autor: Justin Sonnenburg, Erica Sonnenburg
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375794557
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Zdrowie zaczyna się w brzuchu

  Zobowiązaliśmy się do napisania tej książki z nadzieją zebrania najważniejszych informacji potrzebnych nie-naukowcom do zrozumienia mnóstwa nowych wyników badań dotyczących mikroflory. Wykorzystaliśmy aktualne doniesienia naukowe, aby podać praktyczne porady i wskazówki dotyczące wyborów żywieniowych i stylu życia; chodzi o sposób poprawy stanu zdrowia z naciskiem na jego centralny aspekt - mikroflorę jelitową.
   Książka Zdrowie zaczyna się w brzuchu jest pomyślana tak, aby zapoznać cię z najciekawszymi i najważniejszymi wynikami badań w interesującej nas dziedzinie, które pokazują, jaki wpływ ma flora na nasze życie. Dowiesz się, czym jest mikroflora i jak kolonizuje człowieka; jak możesz ją odżywiać; jak niesamowite ma właściwości; poznasz wielkie wyzwania dotyczące tej dziedziny; przeczytasz, jak mikroflora się starzeje i jak o nią dbać w ciągu całego swojego życia.
    Po tym krótkim wprowadzeniu wyjaśnimy, jak kształtuje się mikroflora, począwszy od zasiedlania sterylnego (do momentu narodzin) jelita, poprzez okres niemowlęctwa i dzieciństwa. W tej sekcji zawarliśmy także sugestie, jak wykształcić w dzieciach zaczynających jeść pokarmy stałe prawidłowe nawyki żywieniowe, wspierające rozwój dobrej mikroflory. Z tymi informacjami powinni się także zapoznać przyszli rodzice, zawczasu myślący o tym, jak skierować rozwój dziecka na właściwe tory, prowadzące do długiego i zdrowego życia. W następnych rozdziałach zgłębiamy zależności łączące naszą mikroflorę z układem odpornościowym oraz metabolizmem. Zwracamy uwagę na to, że współczesne społeczeństwa popełniają liczne błędy w pielęgnacji flory jelitowej i omawiamy sposoby zmiany diety i stylu życia, które będą wsparciem dla drobnoustrojów, co z kolei przełoży się na poprawę naszego zdrowia i zapobiegnie rozwojowi chronicznych schorzeń. Poruszamy niezwykle fascynujące aspekty powiązania mikroflory jelitowej z naszym mózgiem, przedstawiamy też ostatnie doniesienia z tego dynamicznie rozwijającego się pola badań, wiążące mikroflorę z nastrojem i zachowaniem. W rozdziale 7 opisujemy przełomowe osiągnięcia dotyczące leczenia mikroflory w celu odzyskania zdrowia (m.in. przeprogramowanie chorej mikroflory za pomocą przeszczepu kału) i dyskutujemy nad szerokimi perspektywami roztaczającymi się dla tej nowej dyscypliny terapeutycznej. W rozdziale 8 przedstawiamy ostatnio odkryte procesy degeneracji mikrobów jelitowych, które postępują wraz z wiekiem. Podsuwamy propozycje sposobów zminimalizowania tej degeneracji w celu poprawy sprawności trawienia i ogólnego stanu zdrowia seniorów. W końcu zbieramy wszystkie praktyczne porady z całej książki w konkretny plan kierujący twoją mikroflorę na właściwe tory i utrzymujący ten stan, tak aby przynosił jak najwięcej korzyści w jak najdłuższym czasie. Ostatni rozdział zawiera przepisy i harmonogram posiłków, pomocne nawet dla najbardziej zapracowanych osób i rodzin, tak by łatwo i smacznie osiągnąć dobre zdrowie wspomagane przez nasze mikroby.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Justin Sonnenburg, Erica Sonnenburg

 • Tytuł oryginału: 

  The Good Gut: Taking Control of Your Weight, Your Mood, and Your Long-term Health

 • Liczba stron: 

  280

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-455-7

 • Tłumacz: 

  Magdalena Golachowska

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...