Wczytuję dane...
KOD: 978-83-10-12622-1
Autor: Klaudyna Hebda
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Ziołowy Zakątek Kosmetyki, które zrobisz w domu

  Pisząc książkę Ziołowy Zakątek, chciałam, aby była przydatna zarówno dla osób początkujących, które pragną zrealizować kilka prostych i przyjemnych kosmetycznych projektów, jak i dla bardziej dociekliwych czytelników, marzących o samodzielnym formułowaniu domowych kosmetyków. Wbrew pozorom to nie jest trudne! Przygotowywanie naturalnych kremów czy perfum to wielka frajda, przybliżająca nas do natury i pozwalająca lepiej rozumieć przyrodę.
   Praca nad Ziołowym Zakątkiem była dla mnie niesamowitą przygodą - próbowanie przeróżnych olejków, zapachów, sprawdzanie receptur, przeglądanie starych zielników, współczesnych artykułów naukowych, testowanie egzotycznych ziół z ogrodu i wertowanie dawnych książek kosmetycznych... Mam nadzieję, że podczas lektury (w końcu książki nie lubią leżeć na półkach!) podobne przeżycia staną się również waszym udziałem.

   W Ziołowym Zakątku znajdziecie mnóstwo przepisów wykorzystujących substancje pochodzenia naturalnego - niektóre odkryjecie w kuchennej szafce, inne zbierzecie podczas spaceru w ogrodzie lub na łące, kolejne kupicie w sklepie zielarskim lub sklepach internetowych. Dostępność wysokiej jakości składników w Polsce chyba jeszcze nigdy nie byta tak duża! Zachęcam do stosowania produktów jak najmniej przetworzonych (tłoczonych tradycyjnymi metodami olejów roślinnych, naturalnych olejków eterycznych, ziół), ale dociekliwym proponuję również uznane dodatki kosmetyczne (także pozyskiwane z roślin, na przykład glicerynę czy kwas hialuronowy). W miarę możliwości podaję również zamienniki wegańskie oraz dla osób uczulonych na produkty pszczele.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Klaudyna Hebda

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  190x245

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-10-12622-1

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...