Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-174-2
Autor: Marion Schimmelpfenning
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

Jak uniknąć nowotworów, bezpłodności, chorób tarczycy, przedwczesnego starzenia i innych dolegliwości

  Autorzy postawili sobie pytanie, czy może dojść do zagrożenia zdrowia nawet wtedy, gdy wiele chemikaliów występuje w tak niskich dawkach, że pojedyncza substancja sama w sobie nie wykazuje żadnego oddziaływania. Do tej pory nikt nie zadał sobie tyle trudu, by systematycznie zbadać istniejące testy eksperymentalne. A oto, co odkryli naukowcy:

  Dalece powszechne przekonanie, że mieszanka chemikaliów jest niegroźna, o ile poszczególne substancje chemiczne występują w takich stężeniach, przy których nie obserwuje się żadnego oddziaływania, jest błędne!

  Jednocześnie tym samym wykazali, że błędne jest także przekonanie, iż stężenie, w przypadku którego nie stwierdza się żadnego oddziaływania, w żaden sposób nie oddziałuje. Oznacza to, że wszystko po prostu zależy od tego, jakie jeszcze inne substancje wchodzą w grę w tym samym czasie. Wówczas może się zdarzyć tak, że nawet stężenia, które w przeciwnym razie nigdy by nie wykazały żadnego działania, zaczną nagle oddziaływać!

   Już niemowlęta i małe dzieci są bombardowane niebezpiecznymi substancjami. Codziennie. Najpierw chusteczki nawilżane, potem żel do mycia albo dodatki do kąpieli, potem szampon, krem ochronny przeciw odparzeniom, w dalszej kolejności krem do skóry, krem przeciwsłoneczny, a na końcu jeszcze pasta do zębów. Po latach takiego bombardowania dodatkowo u dziewczynek dochodzi jeszcze pomadka dla dzieci, którą później zastępuje pomadka dla dorosłych. W międzyczasie z małego organizmu zdążyło już powstać słuszne wysypisko toksycznych odpadów, które z wiekiem staje się coraz większe, jako że nasz organizm jest w stanie wydalić albo zredukować tylko niewielką część tych chemikaliów.

  Wyjątkowo spore obawy wśród naukowców budzą o działaniu endokrynnym (hormonalnym), gdyż one wykazują swoje działanie już przy naprawdę bardzo niewielkich ilościach. Istnieje mnóstwo i bardzo różnych substancji, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną i istnieje być może również wiele chemikaliów, których hormonopodobne działanie nie zostało jeszcze odkryte! Zwłaszcza w wieku dziecięcym substancje endokrynne są niebezpieczne, ponieważ dziecięcy organizm jest niezwykle wrażliwy i łatwo go zranić. Kiedy dojdzie do zaburzenia gospodarki hormonalnej w młodym wieku, zaburzony może być również normalny rozwój dziecka - czego skutki często widoczne są dopiero w późniejszym życiu.

   Systematyczne badanie zmiennego działania wszystkich substancji póki co nie ma miejsca, gdyż do tego celu trzeba byłoby zbadać jednocześnie wiele tysięcy różnych substancji we wszystkich możliwych kombinacjach. Producenci zdają się zatem w głównej mierze polegać na już dostępnych testach i wartościach doświadczalnych.

Autorka Schimmelpfenning Marion w książce Niebezpieczne kosmetyki ujawnia szokujące fakty na temat:

• praktyk stosowanych przez przemysł kosmetyczny,
• toksycznych substancji obecnych w kosmetykach, szkodliwych konserwantów w preparatach do pielęgnacji,
• związku między kosmetykami a alergiami, podrażnieniem i pieczeniem skóry,
• szamponów przeciwłupieżowych powodujących łupież,
• toksyn powodujących przedwczesne starzenie, bezpłodność, choroby tarczycy czy nowotwory,
• manipulacyjnych technik stosowanych przez koncerny kosmetyczne.
Poznaj całą prawdę o kosmetykach

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Marion Schimmelpfenning

 • Tytuł oryginału: 

  Giftcocktail Körperpflege: Der schleichende Tod aus dem Badezimmer

 • Liczba stron: 

  416

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-174-2

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...