Wczytuję dane...
KOD: 978-83-67996-06-8
Autor: Becky Kennedy
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788367996068
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Marginesy

Bestseller "New York Timesa"

A co, gdyby założyć, że i my, i nasze dzieci jesteśmy z natury dobrzy?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat dr Becky Kennedy wywołała rewolucję. Magazyn "Time" okrzyknął ją "wyrocznią dla rodziców pokolenia Y", a miliony ludzi zmęczonych stosowaniem się do rad, które nie działają, przyjęły jej wzmacniające i skuteczne podejście: model, w którym priorytetem jest tworzenie więzi z dziećmi, a nie korygowanie ich postępowania.

Metody skupiające się na kształtowaniu pożądanych zachowań nie rozwijają umiejętności życiowych ani nie uwzględniają potrzeb emocjonalnych dzieci. Dodajcie do tego bagaż psychiczny związany z wychowaniem, które odebrali sami rodzice, a zrozumiecie, dlaczego tak wielu opiekunów czuje się zagubionych, wypalonych i zaniepokojonych, że zawodzi swoich podopiecznych.

Dr Becky dzieli się swoją filozofią rodzicielstwa, jednak nie zostawia czytelników z suchą teorią: rozważa konkretne scenariusze, bierze pod uwagę potknięcia, rodzicielskie frustracje oraz ekstremalne zachowania dzieci (tak, również kopanie, krzyczenie, gryzienie i rzucanie przedmiotami) i przedstawia szereg możliwych wyjść z nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji. Co ważne, dbania o siebie uczy też samych rodziców, pokazując, jak pracować z własnymi emocjami, by stawać się dla dziecka prawdziwym oparciem.

Azymut

 • Autor: 

  dr Becky Kennedy, Kamila Slawinski

 • Format: 

  210x135 mm

 • Ilość stron: 

  336

 • ISBN: 

  9788367996068

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2024

Polecamy