Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62445-23-3
Autor: Sura Hart, Victoria Kindle Hodson
Dostępność: 1 dni
EAN: 9788362445233
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: MiND

Wprowadzenie do książki

Szanujący rodzice Szanujące dzieci

   W książce Szanujący rodzice Szanujące dzieci dzielimy się naszą wiedzą o Porozumieniu bez Przemocy, jednak tym razem z rodzicami. Jesteśmy rodzicami dłużej niż nauczycielkami, dlatego temat ten głęboko nas dotyka i budzi żywe wspomnienia wczesnego rodzicielstwa.    Główne zagadnienia, o których piszemy, są w przybliżeniu podobne do problemów rodzicielskich, które same przeżywałyśmy w latach siedemdziesiątych, choć w ciągu tych lat znacznie zmieniła się kultura życia, przez co rodzicielstwo stało się większym wyzwaniem niż być może kiedykolwiek wcześniej.
     Kiedy myślimy o naszych doświadczeniach, czujemy wdzięczność za to, że udało nam się spędzić kilka lat, opiekując się dziećmi w domu. W tamtych czasach rodzina z klasy średniej mogła utrzymać się z jednej pensji i powszechnie akceptowano matki, które rezygnowały z pracy zawodowej na rzecz dzieci ‒ bo opieki nad dzieckiem nie uważano wtedy jeszcze za ,,prawdziwą pracę’’. W niektórych krajach rozwiniętych nadal pomaga się kobietom pozostać z dzieckiem przez pierwsze trzy lata jego życia, chociaż, na przykład, nie dotyczy to Stanów    Zjednoczonych. Poza tym koszty utrzymania wzrosły tak znacznie, że standard życia klasy średniej wymaga zazwyczaj dwojga pracujących rodziców.
    Książka Szanujący rodzice Szanujące dzieci przynosi dobre wieści na temat skutecznej komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, której celem jest zaspokojenie potrzeb każdego członka rodziny i przekształcenie konfliktów we współdziałanie. Pisząc tę książkę, mamy nadzieję wesprzeć czytelników w dążeniu do rodzicielstwa zbudowanego na ich najgłębiej żywionych wartościach i pragnieniu wszystkiego, co najlepsze, dla dzieci

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sura Hart, Victoria Kindle Hodson

 • Tytuł oryginału: 

  Respectful Parents, Respectful Kids: 7 Keys to Turn Family Conflict into Cooperation

 • Liczba stron: 

  256

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62445-23-3

 • Tłumacz: 

  Dariusz Syska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...