Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8352-228-9
Autor: Ewa Kempisty-Jeznach
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788383522289
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Dwoje znakomitych specjalistów - dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach (lekarz medycyny męskiej i ogólnej, internista) i dr n. med. Ireneusz Marek Salata (specjalista endokrynolog i ginekolog-położnik, androlog kliniczny) - o problemach z męską płodnością.

W dzisiejszych czasach coraz częściej "mieć dziecko" to wyzwanie. Niepłodność to wspólny problem pary. Trudności z zajściem w ciążę leżą mniej więcej w połowie po stronie kobiet i mężczyzn. Płacimy cenę za zanieczyszczenie środowiska. Jemy, pijemy i wdychamy chemię. To ona jest między innymi przyczyną spadku produkcji testosteronu i wpływa negatywnie na płodność mężczyzn. Z kolei u kobiet zmniejsza libido i zwiększa ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu oraz przedwczesnego przekwitania. Do tego nieustannie towarzyszący nam stres.

W wielu przypadkach mogą pomóc proste rzeczy. O tym warto mówić i o tym warto pisać. W książce przedstawione są możliwe przyczyny niepłodności, a także postępowanie diagnostyczne i leczenie.

I chociaż będziemy się przyglądać problemom współczesnych par, to skoncentrujemy się na mężczyznach. Bo to męskość jest dzisiaj zagrożona, o czym świadczą zmiany w jakości nasienia.

Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach - ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, pracowała w Klinice Endokrynologii, Diabetologii i Leczenia Izotopami macierzystej uczelni. W 1981 roku wyjechała do Niemiec, gdzie założyła prywatną klinikę, w której przez trzydzieści dwa lata zdobywała kolejne stopnie specjalizacji. Jest internistą, specjalistą chorób ogólnych, jedynym w Polsce certyfikowanym lekarzem medycyny męskiej, autorką książek: "Chorzy ze stresu", "Chorzy ze stresu 2", "Testosteron. Klucz do męskości" oraz "Książka tylko dla mężczyzn". Bywa częstym gościem programów telewizyjnych i radiowych jako ekspertka w wielu dziedzinach medycyny holistycznej, a szczególnie medycyny męskiej.

Azymut

 • Autor: 

  Ewa Kempisty-Jeznach, Ireneusz Marek Salata

 • Format: 

  205x145 mm

 • Ilość stron: 

  256

 • ISBN: 

  9788383522289

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2024

Polecamy