Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-801-2
Autor: Ian Gawler
EAN: 9788377468012
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Możesz pokonać raka

   Niniejsza książka zawiera dobre wieści na temat raka. Nie jest to pozycja ucząca, w jaki sposób z godnością umierać na raka. Jest ona poświęcona procesowi życia - życia pełną piersią.
   Punktem wyjściowym jest spojrzenie na raka jak na proces. Musimy uświadomić sobie, że w dzisiejszych czasach większość przyczyn raka jest znana, a rak nie stanowi zrządzenia ślepego losu. Gdy przyczyny zostaną już zidentyfikowane, możliwe jest podjęcie stosownych działań. Aby uczynić to w sposób satysfakcjonujący, powinniśmy poszerzyć nasze horyzonty. Powinniśmy uwzględnić rolę trzech aspektów naszej ludzkiej kondycji, a mianowicie fizycznego, psychologicznego i duchowego.
   Choć osobiście uznaję nadrzędne znaczenie czynników duchowych, nie mylę ich z kwestiami religijnymi. Preferencje religijne to coś innego i osobistego dla jednostki i dlatego niewiele mówię na ten temat.    Niektóre osoby wolą zostawić religię w spokoju, inne traktują ją poważnie, a z mojego doświadczenia wynika, że bez względu na wybór, ludzie zgłębiają tę drogę samodzielnie. Techniki opisywane w niniejszej książce nie mają żadnych religijnych podtekstów, nie kolidują z preferencjami pacjentów w tym aspekcie ani nie mają na celu wpływania na nie w żadnej mierze. Niemniej jednak większość osób uważa prezentowane przeze mnie techniki za pomocne w poszukiwaniu własnej duchowej rzeczywistości.
   Większość osób, w tym zwłaszcza tych, u których rozpoznano raka, boryka się z odpowiedzią na następujące pytania: Kim jestem? Skąd pochodzę? Dokąd zmierzam? Te fundamentalne pytania natury duchowej często dominują w umyśle osoby, u której zdiagnozowano raka, i z pewnością zasługują na zgłębienie w dalszej części książki.
   Na najbliższych stronach książki powinniśmy rozważyć rolę, jaką w powodowaniu i leczeniu raka odgrywają czynniki środowiskowe oraz psychologiczne; to właśnie w nich tkwi klucz do sukcesu. Twierdzę, że istnieją techniki dostarczające skutecznego antidotum na tego typu przyczyny. Techniki te koncentrują się wokół odpowiedniej diety, ćwiczeń fizycznych, pozytywnego myślenia, radzenia sobie ze stresem i medytacji, a wszystko to w połączeniu z odpowiednimi konkretnymi terapiami. Korzystanie z nich pomaga przywrócić naturalne dążenie ludzkiego organizmu do uzdrowienia.
   W organizmie z prawidłowo funkcjonującymi siłami obronnymi nie ma miejsca na raka.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ian Gawler

 • Tytuł oryginału: 

  You Can Conquer Cancer: Prevention And Management

 • Liczba stron: 

  460

 • Wymiary: 

  160x230

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-801-2

 • Tłumacz: 

  Anna Owsiak

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...