Nadmiar Kwasu Rujnuje Zdrowie
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89384-91-1
Autor: Michael Worlitschek
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788389384911
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Interspar

Wprowadzenie do książki

Nadmiar kwasu rujnuje zdrowie

   Wszyscy mówią o kwaśnej glebie, wymieraniu lasów, skażeniu środowiska. Co właściwie się za tym kryje? Chodzi o zależności biochemiczne, których podstawę stanowi równowaga poziomu kwasów i zasad. W medycynie jest to uznany fakt, jednak rzadko pamięta się o nim w codziennej praktyce lekarskiej.
   Na pytanie o właściwą dietę pacjent często otrzymuje odpowiedź: „Możesz jeść wszystko, co ci smakuje!”. Jest to słuszne podejście, ale efekt zależy od tego, ile i jak jemy. Wiele kwestii pozostaje niejasnych, nawet lekarze nie potrafią rozwiać wszystkich wątpliwości. Kolejna moja książka, „Praxis des Saure-Basen Haushaltes” („Gospodarka kwasowo-zasadowa w praktyce”) ukazała się już w dwóch wydaniach.    Rozmowy z kolegami po fachu dowiodły, że tematyka ta budzi duże zainteresowanie. Zebrane doświadczenia pozwoliły mi opublikować niniejszą pozycję. Stanowi ona próbę udzielenia prostej odpowiedzi na pytania dotyczące tematu, który wydaje się bardzo trudny.
   Chciałbym zaznajomić Państwa z podstawowymi zasadami dotyczącymi stylu życia i odżywiania, aby mogli Państwo świadomie robić zakupy i dbać o swoje zdrowie.
  Często mowa będzie o dwuwęglanie sodu. Jest to substancja, która w naturalny sposób powstaje w organizmie. Jeśli z różnych powodów zaczyna jej brakować, powinniśmy przyjmować dwuwęglan sodu w postaci dodatkowych preparatów, naśladując naturę.
  Wielu pacjentów pozbyło się w ten sposób nadmiernego zakwaszenia i zaradziło zaburzeniom równowagi kwasowo-zasadowej. Dzięki uzyskanej wiedzy również Państwo mogą ulżyć swoim dolegliwościom, nawet jeśli dotychczasowa terapia okazała się nieskuteczna.

Waldkirchen, 1994
Dr med. Michael Worlitschek
Lekarz medycyny ogólnej
Specjalista w dziedzinie medycyny naturalnej

  Normalne pH ludzkiej krwi mieści się w przedziale 7,34-7,45, w ekstremalnych wypadkach może się ono wahać od 7,3 do 7,8. Najistotniejsze jest zatem, że człowiek żyje w środowisku zasadowym i z niego czerpie siły życiowe! Powyżej lub poniżej granicznych wartości pH życie nie istnieje.
   O stałej wartości pH decydują mechanizmy buforowe, czyli zapory neutralizujące, wchłaniające przejściowo cząsteczki kwasu powstałe w procesach przemiany materii lub dostarczone do organizmu w pożywieniu. Gdyby nie te mechanizmy, wartość pH podlegałaby nieustannie drastycznym wahaniom. Stąd wniosek, że systemy buforowe muszą być pielęgnowane, aby procesy przemiany materii zachodziły bez zakłóceń. W przypadku braku takiej „opieki”, organizm sięga po zapasy substancji buforowych.
  Do „kwaśnych” minerałów zaliczają się siarka, fosfor, chlor, jod i krzem, a ich zasadowymi odpowiednikami są głównie sód, potas, wapń, magnez i żelazo.
  Te ostatnie z wymienionych minerałów, które można także nazwać minerałami odkwaszającymi, stanowią podstawę zdrowej diety. Muszą być obecne w całym organizmie, w każdej komórce, ponieważ są niezbędne w procesach neutralizacji kwasów. Jednak u wielu osób, jak jeszcze się dowiemy, poziom tych minerałów jest obniżony.
   Na konferencji naukowej profesor Bassler (ekspert od przemiany materii) stwierdził: „Niedobór wapnia, magnezu, potasu lub sodu zaburza przebieg pobudzenia fizjologicznego, brak magnezu i wapnia utrudnia pracę mięśni, brak żelaza pogarsza transport tlenu i oddychanie komórkowe, niski poziom magnezu i żelaza zakłóca pozyskiwanie energii...”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michael Worlitschek

 • Tytuł oryginału: 

  Säure-Basen-Haushalt: Wie Sie Ihren Körper wirkungsvoll entsäuern

 • Liczba stron: 

  80

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-89384-91-1

 • Tłumacz: 

  Magdalena Jatowska

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...