Wprowadzenie do książki
Bez nadciśnienia
Nadciśnienie to nie widzimisię organizmu, tylko rozpaczliwy krzyk organizmu, który domaga się natychmiastowego oczyszczenia i odnowienia. Należy mu więc stworzyć takie warunki do pracy, by nie musiał cierpieć z powodu nadciśnienia.
Ciało nasze żyje, bowiem każda jego komórka jest dożywiona poprzez życiodajną krew. Gdzie krew nie dopłynie, nie ma życia. Żeby krew właściwie płynęła po całym organizmie, muszą przede wszystkim sprawnie pracować dwa najważniejsze narządy - wątroba i nerki. Dwa laboratoria, w których praktycznie zachodzą wszystkie procesy życiowe, ale również główne filtry, które odpowiadają za jakość krwi. Jeśli filtry są zdrowe, dokładnie oczyszczą krew, a ona swobodnie płynąc po organizmie, dożywi każdą komórkę. Jeśli jednak krew jest zanieczyszczona, a u niektórych aż gęsta, jeśli krew jest zimna, a więc niedostatecznie rozgrzana przez zimną wątrobę i wychłodzone nerki, wtedy płynie słabiej, zostawi również liczne zanieczyszczenia na mięśniach, stawach, również na ściankach naczyń krwionośnych.
Samoistne nadciśnienie - w organizmie nic nie dzieje się bez przyczyny
Niektórzy powiadają, że mają samoistne nadciśnienie. W organizmie nic nie dzieje się bez przyczyny - trzeba zawsze szukać przyczyny choroby, ona musi być. Tylko nowoczesna medycyna ma problem. Przyczyny choroby zawsze szuka, przeprowadzając stosowne badania. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nawet najdoskonalsza maszyna nie jest w stanie sprawdzić chociażby tego, czy nerki są wychłodzone. Przedwojenni lekarze mieli taką jednostkę chorobową jak zaflegmienie nerek, zaflegmienie żołądka. Teraz takie choroby zniknęły z książek medycznych, bowiem czego maszyna nie jest w stanie rozpoznać, dla nauki takiej choroby nie ma. Ale dla organizmu jest, bowiem wychłodzone nerki, to również wychłodzona, niewydolna wątroba. Wszystkie więc procesy w organizmie zachodzą powoli, przyswajanie pokarmu jest niewłaściwe, stąd powstaje wiele zanieczyszczeń, te zaś nie są dokładnie wydalane przez niewydolny układ wydalniczy, stąd wracają do krwioobiegu i odkładają się na ściankach naczyń krwionośnych. Naczynia się zwężają. Serce zaś krew pompuje, a jeśli nie ma odpowiedniego miejsca dla niej w wąskich naczyniach, tworzy się nadciśnienie.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Stefania Korżawska
-
Liczba stron:
32
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-64049-20-0
-
Rok wydania:
2014