Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8087-481-7
Autor: Neale Donald Walsch
EAN: 9788380874817
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Laurum

Wprowadzenie do książki

Gdy wszystko się zmienia, zmień wszystko

   Dzisiaj z dnia na dzień zmieniają się nasze wyrażenia i nasz język, z sezonu na sezon — nasze zwyczaje i mody, a nasza wiedza i nasze osądy — już nawet nie z pokolenia na pokolenie, lecz w ramack tej samej generacji. Ponieważ przeobrażenia zachodzą wszędzie i w ogromnym tempie, więc ludzie potrzebują pewnego przewodnika albo „instrukcji obsługi”, jak sobie radzić z dramatycznymi zmianami, z którymi mają do czynienia. Ta książka to coś więcej niż zbiór anegdot i „opowieści z życia wziętych” o ludziach, którzy przeżyli życiowe zwroty, albo o sprawach, które dawniej były traktowane pobieżnie, a teraz wymagają wnikliwszej analizy. Znajdują się tu nawiązania do doświadczeń — często bardzo wartościowych — różnych ludzi (także moich), są tu konieczne omówienia duchowych i umysłowych podstaw zmian, jak również praktyczne instrukcje, w jaki sposób za pomocą umysłowych i mentalnych narzędzi zmieniać sposoby, w jaki zmiana nas zmienia. I na koniec jedna rzecz. Zawarte tutaj koncepcje opierają się na starożytnej mądrości, nowoczesnej nauce, praktycznej psychologii, pragmatycznej metafizyce i współczesnej duchowości. Wychodzimy z założenia, że istnieje Istota Boska, że życie ma cel, że człowiek ma duszę, że nasze ciało jest czymś, co posiadamy, a nie czymś, czym jesteśmy, oraz że nasz umysł cały czas znajduje się pod naszą kontrolą.
   Odrzucanie którejkolwiek z tych przesłanek podważa większość z przedstawionej tu wiedzy. Ale jeżeli w nie wierzysz, to dostajesz do ręki najpożyteczniejszą, najprzydatniejszą i najpotężniejszą książkę, jaką kiedykolwiek w swoim długim życiu czytałeś.

   To nie jest kolejna zwyczajna książka. Raczej pewna rozmowa, podczas której wnikliwie omawiamy umysłowy i duchowy poziom działania życia. Z rozmowy tej wynikają zaskakujące odkrycia na temat tego, jak się zmienia nasza percepcja zmian -a więc w gruncie rzeczy nasz odbiór życia.
   Rozmowa przedstawia metody znajdowania pomocy i spokoju podczas zmagań z zachodzącymi w życiu zmianami. Namawiam, żebyś usiadł, bo lepiej tego słuchać i w to wnikać w pozycji siedzącej. Wiedzy, którą chcę ci przekazać, nie można zdobywać fragmentarycznie - trochę tu, trochę tam - ani „w biegu”. Dlatego tę książkę trzeba czytać na siedząco.
   Chciałbym też, abyś również na siedząco wysłuchał poniższej wiadomości. Oto ona. A więc czy stoisz, czy siedzisz:
Twoje życie nie przestanie się zmieniać.
   Jeśli liczysz, że przemęczysz się chwilę i poczekasz, aż wszystko się uspokoi, to spotka cię niespodzianka. Nic się nie uspokoi. Na tej planecie i w twoim życiu wszystko idzie do przodu. I właściwie można powiedzieć, że tak będzie już... wiecznie.
   Zmiana jest, bo jest i... tego się nie zmieni.

Zmienić można swoje podejście do zmian i sposób, w jaki one cię zmieniają.

   Właśnie o tym jest ta książka.
  Będziemy tu rozmawiać o tym, jak sobie radzić ze zmianami poważnymi — a nie drobnymi. Zatem takimi, które zostały spowodowane przez nieszczęścia, upadki i katastrofy - a w każdym razie przez rzeczy określane przez nas tym mianem. Dlatego jeśli przeżywasz jakieś nieszczęście lub upadek albo spotkała cię tragedia, to poznane tutaj treści mogą uratować ci życie. W sensie emocjonalnym. Ale... może również fizycznym.
   Omawiamy tu Dziewięć Zmian, Które Mogą Zmienić Wszystko. Są w stanie przeobrazić wszystko, co wydawało ci się rzeczywistością. Albo nic. Wybór należy do ciebie. Może więc zechcesz chociaż przeczytać je i zorientować się, o co w nich chodzi.
   Mam nadzieję, że wprowadzisz te Dziewięć Zmian jak najszybciej. Nie tylko dlatego, że doświadczane przez ciebie (i wszystkich nas) transformacje nigdy się nie skończą, lecz także dlatego, że stale rośnie ich tempo.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Neale Donald Walsch

 • Tytuł oryginału: 

  When Everything Changes, Change Everything: In a Time of Turmoil, a Pathway to Peace

 • Liczba stron: 

  276

 • Wymiary: 

  141x218

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8087-481-7

 • Tłumacz: 

  Dariusz Bakalarz

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...