Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8171-510-2
Autor: Eric Pearl
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788381715102
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

'

Wprowadzenie do książki

Połączenie ze Źródłem

W latach 1970-1980 byłem profesorem psychologii i psychiatrii na Uniwersytecie Yale. W tym okresie opublikowałem naukowe artykuły, które ukazywały zastosowanie zasady uniwersalnego połączenia nie tylko do zintegrowanej całości, jaką jest ciało-umysł i do uzdrawiania, lecz do wszystkich poziomów zjawisk naturalnych. Ja i moi koledzy określiliśmy pięć kroków, które wiodą do osiągnięcia pełni oraz uzdrowienia:
Uwaga • Połączenie • Samoregulacja * Porządek • Swoboda

Krok 1 - Swobodna uwaga.
Jest to proste doświadczenie ciała i energii, która w nim płynie, jak też energii łączącej ciało z otoczeniem.
Krok 2 - Uwaga prowadzi do połączenia.
Jeżeli pozwolisz, by twój umysł świadomie bądź nieświadomie doświadczał energii oraz informacji, prowadzić to będzie do zaistnienia połączeń nie tylko wewnątrz twego ciała, lecz także pomiędzy ciałem a otoczeniem.
Krok 3 - Połączenie umacnia samoregulację.
Weźmy przykład zespołu sportowego lub muzycznego. Współpraca pomiędzy jego członkami umożliwia zespołowi właściwe funkcjonowanie i samoregulację. Ważną rolę w tym procesie odgrywa trener lub dyrygent.
Krok 4 - Samoregulacja wzmacnia porządek.
To, co postrzegamy jako całość, pełnię oraz piękno jest w istocie procesem samoregulacji.
Krok 5 - Porządek wyraża się swobodnie.
Kiedy wszystko łączy się we właściwy sposób, a części mogą spełniać swoją właściwą rolę, następuje spontaniczny proces samoregulacji. Przepływ jest swobodny, bezwysiłkowy.
Może zaistnieć także proces odwrotny. Istnieje pięć kroków, które prowadzą do stanu dezintegracji i choroby:
Brak uwagi • Odłączenie • Brak regulacji • Bezład • Choroba
Kiedy nie zważasz na ciało (Krok 1) wywołuje to w ciele brak połączenia, jak też brak połączenia pomiędzy ciałem a otoczeniem (Krok 2).
Następuje tym samym brak regulacji w ciele (Krok 3), co owocuje powstaniem bezładu w całym systemie (Krok 4). W rezultacie prowadzi to do choroby (Krok 5).
Połączenie prowadzi do pojawienia się porządku oraz swobody, jego brak zaś do bezładu i choroby.
W książce dr. Pearla procesy łączenia pojawiają się na wszystkich poziomach, od energetycznego poczynając, poprzez poziom ciała-umysłu, na duchowym poziomie kończąc. Aby zrozumieć nowy poziom uzdrawiania dr Pearl wprowadza przedrostek re; przykładowo:
♦ reattending = przywrócenie uwagi
♦ reconnecting = ponowne połączenie
♦ reregulating = ponowna regulacja
♦ reordering = ponowne uporządkowanie

Mamy nadzieję, że czytelnicy, podobnie jak my, będą zainspirowani i oświeceni prezentowaną książką.

Dr Gary E.R Schwartz; dr Linda G.S. Russek

Dr Gary E.R. Schwartz jest profesorem psychologii, medycyny, neurologii, psychiatrii i chirurgii. Kieruje Laboratorium Ludzkich Energii na Uniwersytecie Arizona.

Dr Linda G.S. Russek jest asystentką profesora medycyny i współkierownikiem Laboratorium Ludzkich Energii na Uniwersytecie Arizona.

   W ciągu życia otrzymałem wiele wspaniałych darów. Jednym z nich jest zdolność uzdrawiania. Poznacie ją w trakcie lektury tej książki. Zdolności tej jeszcze w pełni nie zrozumiałem.
   Drugim darem jest odkrycie, że poza naszym fizycznym światem istnieją inne światy. Trzeci dar to możliwość napisania tej książki i podzielenia się informacjami, które zgromadziłem w trakcie mojej praktyki uzdrawiania.
   Wspaniałość pierwszego daru polega na tym, że dzięki niemu znalazłem w życiu cel. Mogłem nie tylko rozpoznać ten dar, lecz użyć go w sposób aktywny oraz świadomy. Jest to jeden z najbardziej wartościowych darów, jakie można w życiu otrzymać.
   Drugi dar przyczynił się do tego, że rozpoznałem swoje „prawdziwe ja". Zrozumiałem, że jestem istotą duchową. Ludzki wymiar istnienia jest tylko jednym z przejawów ducha. W trakcie pracy dostrzegłem, jak duch wkracza w obszar mojej aktywności. Widzę, jak duch działa także w innych osobach.
   Jest to zachwycający dar. Jak dotąd nie byłem go w pełni świadomy Przyczynia się on do jaśniejszego spostrzegania mego celu.
Trzeci dar łączy się z pierwszymi dwoma i nadaje im nowy wydźwięk. Jak dotąd dzieliłem się doświadczeniem uzdrawiania z pojedynczymi osobami.
   Pomimo tego, że kochałem to co robiłem, wiedziałem że ten dar powinien być dzielony z większą liczbą osób. Nie robiłem temu przysługi zachowując ten dar wyłącznie dla siebie... i nie zachowywałem tego dla siebie świadomie. Spostrzegałem to jako dar (którym to jest), dlatego też nie sądziłem że mogę go przekazać innym (lecz mogę). Ten dar był ze mną cierpliwy, wiedząc o tym, że szybko „załapię" o co w tym wszystkim chodzi. Kiedy możliwość podzielenia się tym darem została przedstawiona, zacząłem prowadzić seminaria, gdzie większa ilość osób mogła tego doświadczyć.
   Odkrycie tego, że ten dar uzdrawiania może być przekazany innym za pośrednictwem TV było bardzo ekscytujące. Nowy wymiar otworzył się, gdy swoje doświadczenie zacząłem przedstawiać w postaci słowa pisanego, czyli książki. To jest zniewalające, jak dużo ludzi może doświadczyć pobudzenia ukrytych zdolności do uzdrawiania poprzez TV oraz publikaq''e.
   Zrozumiałem, że nadszedł czas przemian. Tam, gdzie gromadzą się dwie osoby lub większa ich grupa, tam mogą one wzajemnie sobie służyć. Możemy pobudzić możliwość uzdrawiania innych ludzi. Obecnie możemy to robić na większą skalę.
   Zrozumiałem, że mój dar nie polega jedynie na umiejętności pomagania innym. Jest to pomaganie innym, by umieli pomóc innym. Dało mi to większą siłę działania abym mógł zacząć realizować swój cel.
   Ta książka jest swego rodzaju podręcznikiem, który zawiera instrukcje jakich ja nigdy nie otrzymałem. Dzięki tym instrukcjom możesz zacząć samodzielną wędrówkę. Być może masz zamiar stać się uzdrowicielem lub też podnieść na wyższy poziom swoje umiejętności uzdrawiania. Być może chcesz dotknąć gwiazd, by przekonać się, że one rzeczywiście istnieją.
   Ta książka jest dla ciebie. Została jednak napisana także dla mnie. Jest ona wyrazem mego życiowego powołania, które w końcu odnalazłem. Być może bardziej trafnym stwierdzeniem byłoby to, że to powołanie mnie znalazło. Mam nadzieję, że ta książka pomoże ci znaleźć własne powołanie.

Dr Erie Pearl

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Eric Pearl

 • Tytuł oryginału: 

  The Reconnection: Heal Others, Heal Yourself

 • Liczba stron: 

  299

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-370-7

 • Tłumacz: 

  Paweł Karpowicz

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...