Inteligencja Duchowa
Wczytuję dane...
KOD: 83-87025-15-1
Autor: Khalil A. Khavari
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Inteligencja duchowa

Praktyczny przewodnik po drogach ku szczęściu

   Inteligencja duchowa umacnia nas, abyśmy byli szczęśliwi mimo okoliczności, a nie dzięki nim. Daje nam wizję, abyśmy dostrzegali pozytywną stronę każdego problemu, oraz mądrość, byśmy czerpali z niego korzyści. Każdy potrafi być szczęśliwy, gdy wszystko idzie pomyślnie. Jednak w życiu rzadko "wszystko jest w porządku”. Mnóstwo rzeczy może nas unieszczęśliwić, pozostawiając trwałe i poważne konsekwencje. Śmierć kogoś bliskiego, utrata pracy, rozwód, odtrącenie przez społeczeństwo, pogorszenie zdrowia i wiele innych wydarzeń - to wszystko może nas zniszczyć. I właśnie w takich chwilach próby nasza siła duchowa minimalizuje ból każe nam się podnieść i żyć dalej.

 • Nie liczy się to, jak bardzo jesteś bystry, ale to, jak jesteś ludzki w korzystaniu ze swojej inteligencji racjonalnej.
 • Nie liczy się to, jak intensywne są twoje uczucia, lecz to, dokąd cię one w końcu zaprowadzą.

  Najważniejsze jest jednak to, że w inteligencji duchowej tkwi klucz do zrealizowania twojego największego ludzkiego potencjału. Ona bowiem uwalnia nas od ograniczeń, jakie stawia przed nami to, co namacalne, materialne i bezpośrednie.    Pozwala nam w pełni dostrzec wszystkie części, umieszczając je w kontekście większej całości. Życie, w którym nie ma udziału inteligencja duchowa, wydaje się jak seria niepowiązanych i nic nieznaczących wydarzeń, jak proces bez początku i końca. To właśnie inteligencji duchowej będziemy potrzebować - jako byty duchowe - teraz i na wieki. Prowadzenie duchowego życia jest pozytywną praktyką. Doznajesz szczęścia tutaj, na Ziemi, i otrzymujesz wieczną radość w przyszłym świecie - świecie ducha.
   Człowiek słuchający rad inteligencji duchowej zaprzęga dwie pozostałe inteligencje do służby przy chwalebnej pracy. Matka Teresa i doktor Albert Schweitzer to dwa takie przykłady. Dwie wspaniałe uduchowione postacie, które doświadczyły wielkich trudów życia, a mimo to miały serce przepełnione radością.
   Zapytano kiedyś mędrca: „Czym jest niebo, a czym piekło?”.
  „Niebem jest serce szczęśliwe, piekłem - serce obarczone ciężarem” - odparł.
  W kolejnych rozdziałach przedstawimy zbiór prawd oraz praktycznych ćwiczeń, które pomogą ci stworzyć twoje własne niebo.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Khalil A. Khavari

 • Tytuł oryginału: 

  Spiritual Intelligence ~ A Practical Guide to Personal Happiness

 • Liczba stron: 

  432

 • Wymiary: 

  130x200

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  83-87025-15-1

 • Tłumacz: 

  Wanda Grajkowska

 • Rok wydania: 

  2002

Polecamy