Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-195-9
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375101959
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Zdobądź pewność siebie i poczucie własnej wartości

    Wiara w siebie, czyli poczucie, że możesz osiągnąć wszystko, co zamierzysz, to podstawowy składnik życia bogatego, wypełnionego sensem. Głównym powodem, że wielu ludzi nigdy nie odnosi sukcesu w pracy, w interesach, a także w życiu prywatnym, jest brak tego kluczowego czynnika. Dlaczego ludziom brakuje wiary w siebie? Jednym z najczęstszych powodów jest doznana wcześniej w życiu porażka i obawa, by nie przydarzyło się to ponownie. Bywa też, że inni ludzie - nierzadko rodzice - nigdy nie okazywali zadowolenia z osiągnięć takich osób w szkole i poza nią i zaszczepili w nich poczucie niższości.
    Inni znowu doświadczali sukcesów tylko po to, by zaraz po nich zaznać jakiegoś rodzaju porażek, i pozwolili, by porażki ich zdominowały i skazały na brak wiary w siebie we wszystkim, czego się podejmują.
   Czy można to zmienić? Oczywiście. Joseph Murphy proponuje w tej książce niezawodny sposób wyleczenia się z braku wiary w siebie. Sprawdził się on u tysięcy czytelników i słuchaczy. Sprawdzi się i w twoim przypadku.
   Wiara w siebie jest integralną częścią poczucia własnej wartości. Zanim zaufasz decyzjom, jakie podejmujesz, musisz zaufać sobie. Musisz naprawdę poczuć, że jesteś kimś wartościowym. Jakże bowiem - skoro brak ci poczucia własnej wartości - uwierzysz, że twoje postanowienia są cokolwiek warte?
   Zbyt często bardziej przejmujemy się tym, co myślą o nas inni, niż tym, co sami o sobie myślimy. William Boetcker, duchowny i pisarz działający w połowie dwudziestego wieku, napominał swoich czytelników: „Nigdy nie przejmujcie się tym, co »ludzie« o was myślą. Mogą was nie doceniać lub przeceniać! Zanim odkryją, ile naprawdę jesteście warci, wasz sukces zależeć będzie głównie od tego, co sami o sobie myślicie i czy wierzycie w siebie. Możecie odnieść sukces, jeśli nikt weń nie wierzy, ale nigdy tak się nie stanie, jeśli zabraknie wam wiary w siebie”.
   W książce Zdobądź pewność siebie i poczucie własnej wartości Joseph Murphy pokazuje, jak modlitwa pomaga zaprogramować podświadomość i pokonać negatywne uczucia, odbudowując twoje poczucie własnej wartości oraz związaną z nim wiarę w siebie.
   Być może uważasz, że próbowałeś już modlitwy i w twoim przypadku ona nie działa. Brak zaufania i nadmierny wysiłek bywają najczęstszą przyczyną tego, że twoja modlitwa nie spotyka się z odpowiedzią. Ludzie często blokują odzew na swoje modlitwy, nie wsłuchując się wystarczająco w głos swego podświadomego umysłu. Wiedząc, jak działa twój umysł, nabierzesz więcej zaufania. Pamiętaj, że gdy tylko twoja podświadomość zaakceptuje jakąś ideę, zaczyna niezwłocznie wprowadzać ją w życie. Mobilizuje w tym celu swoje potężne zasoby, obecne w głębinach twojego umysłu, i wykorzystując wszystkie myślowe i duchowe prawa.
   Dotyczy to zarówno dobrych, jak i złych wyobrażeń; jeśli zatem posłużysz się nimi w niewłaściwy sposób, spowodujesz kłopoty, porażki i zamieszanie. Jeśli zaś wykorzystasz je konstruktywnie, otrzymasz przewodnictwo, wolność i spokój ducha.
   Dobra odpowiedź pojawia się nieuchronnie wtedy, gdy twoje myśli są konstruktywne, gdy pozostajesz w harmonii z Nieskończonością, a do wszystkiego podchodzisz z miłością i dobrą wolą. Jasno zatem widać, że jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić, aby uporać się z porażkami, jest skłonienie podświadomości, by zaakceptowała dane wyobrażenie bądź pragnienie jako coś w chwili obecnej rzeczywistego, a prawo działające w twoim umyśle załatwi resztę. Przekaż swoje życzenie z wiarą i ufnością, a twoja podświadomość podchwyci je i skutek się pojawi.
   Nie uzyskasz natomiast żadnych rezultatów, próbując cokolwiek wymuszać, mówiąc: „Tak bardzo się starałem”. Podświadomość nie reaguje na przymus. Odpowiada na wiarę i akceptację ze strony świadomości. Brak rezultatów może też wynikać z takich sformułowań, jak: „Jest coraz gorzej; nigdy nie otrzymam odpowiedzi; to beznadziejne; nie wiem, co zrobić; mam w głowie kompletny mętlik”. Używając takich stwierdzeń, nigdy nie spotkasz się z odzewem i współdziałaniem ze strony podświadomości. Jesteś wówczas jak maszerujący w miejscu żołnierz. Nie posuwasz się do przodu ani się nie cofasz. Mówiąc innymi słowy, zmierzasz donikąd.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Your Subconscious Mind to Develop Self-Confidence and Self-Esteem

 • Liczba stron: 

  292

 • Wymiary: 

  125x204

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-195-9

 • Tłumacz: 

  Jerzy Moderski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...