Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65349-52-1
Autor: Joanna Bątkiewicz-Brożek
EAN: 9788365349521
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

  Ta książka ma rzucić światło na wciąż mało w Polsce znaną postać włoskiego mistyka. I nasycić głód czytelników - kiedy w 2014 roku na łamach „Gościa Niedzielnego” opublikowałam tekst o ks. Ruotolo, przez kolejne cztery miesiące czytelnicy pytali: czy jest coś więcej o tym kapłanie? Gdzie można poczytać o jego życiu? Mam nadzieję, że na tych stronach będzie można nie tylko poczytać, ale wręcz spotkać lcs. Dolindo.   W książce oddaję mu głos na wyraźną prośbę Apostolatury Wydawnicze w Neapolu. „Pozwól mu mówić na tych kartkach”, powiedziała mi jedna z sióstr, która między innymi przepisuje rękopisy lcs. Dolindo. Jest tu też wycinek historii Kościoła - w życiu ks. Ruotolo ścierają się siły dobra i zła, świętość i grzech. Wszędzie, od korytarzy seminariów po sale byłej Świętej Inkwizycji i zacisze kaplic.
   I wreszcie jest tu i „żywy”, współczesny, i ten z czasów Dolin-do Neapol. Ukochane miasto Sługi Bożego. Miejsce przeklęte i święte zarazem.
   Bez życzliwości i zaangażowania siostry (na jej prośbę, nie ujawniam imienia) nic by się nie udało. Dziękuję jej za rozmowy i wspólne wycieczki po Neapolu. Za łzy i wzruszenia. Za zaufanie, szczególnie w delikatnym momencie, jaki przechodzi jej zgromadzenie (trwa tam wizytacja apostolska, zgromadzenie i jego założyciel są obiektem wielu ataków). Postulator zawieszonego obecnie procesu beatyfikacyjnego ks.    Dolindo, o. Massimilano Maffei, franciszkanin Niepokalanej, niestety z tego powodu nie może na razie oficjalnie wypowiedzieć się ani w tej, ani w żadnej innej publikacji. Dziękuję jednak i jemu za pomoc i za błogosławieństwo. Dziękuję świadkom życia ks. Dolindo. Sporo powiedzą za kartach tej książki. Chwilami ich relacje przyprawiają o dreszcz.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joanna Bątkiewicz-Brożek

 • Liczba stron: 

  432

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65349-52-1

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...