Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-053-3
Autor: Lise Bourbeau
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490533
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Bądź Sobą Wylecz Swoje 5 Ran

   Książka ta powstała dzięki niezłomności wielu badaczy, takich jak ja, którzy mimo sceptycyzmu pewnych środowisk nie ustają w swoich poszukiwaniach. Zazwyczaj badacze wiedzą, z jakim odbiorem mogą liczyć się ich odkrycia i są na to przygotowani. Największą ich motywacja jest fakt, iż przyczyniają się do rozwoju ludzkości, a dopingują ich w pracy wszyscy ci, którzy akceptują ich odkrycia.
   W pierwszej kolejności chciałam podziękować austriackiemu psychiatrze Zygmuntowi Freudowi za jego odkrycie o fundamentalnym znaczeniu, jakim było zdefiniowanie pojęcia nieświadomości oraz faktu, iż psychika może mieć związek z wymiarem emocjonalnym i mentalnym człowieka.
   Chciałam też podziękować jego uczniowi Wilhelmowi Reichowi, który moim zdaniem był wielkim prekursorem w dziedzinie metafizyki. Był pierwszym badaczem, który wskazał na istotny związek między psychologią a fizjologią, udowadniając że nerwice wpływają nie tylko na umysł, ale i ciało fizyczne.
  Dwóch uczniów Reicha: John C. Pierrakos i Aleksander Lowen stworzyło z kolei podwaliny koncepcji mówiącej o sile emocji i myśli w procesie zdrowienia.
  To dzięki pracom Johna Pierrakosa i jego partnerki Evy Brooks mogłam dojść do wniosków, które zawarte są w niniejszej książce. Punktem wyjścia było dla mnie uczestnictwo w 1992 roku w stażu prowadzonym przez Barrego Walkera, ucznia Pierrakosa.
   Nie istnieją żadne dowody naukowe na to, o czym piszę w tej książce, ale zapraszam Cię czytelniku do własnej oceny moich obserwacji oraz do poczynienia swoich — zarówno względem samego siebie, jak i ludzi z twojego otoczenia.
  Jeśli poczujesz, że nie wszystkie sformułowania, których używam w książce są dla Ciebie jasne, zapraszam Cię do sięgnięcia do poprzednich moich publikacji, w tym do książki Wsłuchaj się w swoje ciało (Wydawnictwo KOS, 2006) oraz Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie! (Wydawnictwo KOS, 2009).
   Wszystko, o czym piszę, dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jeśli jest inaczej, zaznaczam to wyraźnie. Używając słowa Bóg, mam na myśli twoje wyższe JA - to, które zna Twoje prawdziwe potrzeby: żyć w miłości, szczęściu, harmonii, pokoju, zdrowiu i radości.
   Życzę Ci przyjemności z odkrywania siebie, takiej, jaką ja miałam, dzieląc się z Tobą moimi doświadczeniami.
Z miłością
Lise Bourbeau

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Lise Bourbeau

 • Tytuł oryginału: 

  Les 5 blessures qui empêchent d'être soi-même

 • Liczba stron: 

  176

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-053-3

 • Tłumacz: 

  Zofia Piątkowska-Wolska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...