Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62445-48-6
Autor: McKay Matthew, Rogers Peter D., McKay Judith
EAN: 9788362445486
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: MiND

  Książka jest skierowana do osób zaniepokojonych własną złością i zmęczonych jej emocjonalnymi i fizycznymi konsekwencjami. Jest to książka dla tych, którzy życzą sobie mniej agresji w swoich związkach i chcą nauczyć się lepszych sposobów wyrażania emocji i rozwiązywania problemów.
  Zbudowaliśmy ją jak podręcznik, co oznacza, że czeka cię dużo pracy. Nie zaczniesz kontrolować złości bez opanowania pewnych podstawowych technik. Jeśli ograniczysz się tylko do samej lektury - rozczarujesz się. Nic w twoim życiu się nie zmieni.
   Prawdziwa zmiana w przeżywaniu i wyrażaniu złości może nastąpić jedynie poprzez ćwiczenie i wypróbowywanie różnych technik. Nieważne, czy chcesz nauczyć się obniżania poziomu stresu czy kontrolowania myśli-zapalników, które niczym iskry wzniecają twoją złość - ta książka pomoże ci jedynie wtedy, gdy opanujesz zawarty w niej materiał, a następnie będziesz wcielać go w życie.

Umiejętności, które opanujesz:

Umiejętność kontroli destrukcyjnych wybuchów złości. a co za tym idzie, szansa na ochronę i odbudowanie nad werężonych relacji.

Osłabienie częstotliwości i siły fizjologicznej reakcji na złość. Wiele danych naukowych wskazuje na to, że złość niszczy zdrowie (patrz rozdział 3). Im mniej złości, tym dłuższe życie.

Zmiana przekonań, założeń i postaw odpowiedzialnych za chroniczną złość. Gdy nauczysz się przekształcać myśli wyzwalające złość, odkryjesz, że coraz mniej rzeczy wy. prowadza cię z równowagi.

Umiejętność rozpoznawania potrzeb, które kryją się z twoją złością. Jeśli wiesz, gdzie leży problem, zamiast się zościć, możesz od razu przejść do podejmowania decyzji, które służą jego rozwiązaniu.
Umiejętność skutecznego radzenia sobie ze stresem. Za miast eksplodować, gdy stres przekracza próg twojej wy trzymałości, możesz nauczyć się wykorzystywać techniki relaksacyjne.

Większa skuteczność w spełnianiu własnych potrzeb. Two ja złość wywołuje u innych opór i urazę. Być może uda ci się w ten sposób wymusić krótkotrwałą współpracę, ale na dłuższą metę ludzie będą ignorować twoje potrzeby, a cie bie samego unikać. Narzędzia rozwiązywania problemów komunikacji pomogą ci osiągać twoje cele bez uciekania się do złości.

Kiedy złość pomaga?
Złość w niektórych sytuacjach spełnia pożyteczną funkcję. Jest sygnałem ostrzegawczym, który mówi nam, że coś jest nie w porządku. Podobnie jak ból fizyczny może być ostrzeżeniem (Ten piekarnik jest gorący, natychmiast cofnij rękę!"), tak złość ostrzega nas przed grożącym urazem psychicznym. Może także dostarczyć nam energii koniecznej do stawienia czoła emocjo nalnym lub fizycznym zagrożeniom.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  McKay Matthew, Rogers Peter D., McKay Judith

 • Tytuł oryginału: 

  When Anger Hurts: Quieting the Storm Within

 • Liczba stron: 

  391

 • Wymiary: 

  135x210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-62445-48-6

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...