Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7998-352-0
Autor: Rama-Czaraka Jogi
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788379983520
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN

W tej niewielkiej książce staramy się prosto i jasno wyłożyć zasady nauki Hatha-jogi i przytaczamy rozwinięte przez nią przepisy życia fizycznego jogów. Każdy przepis staramy się wytłumaczyć. Przedewszystkim uważamy za konieczne, posiłkując terminologią fizjologów zachodnich, objaśnić czytelnikowi różne czynności ciała ludzkiego i wskazać zgodne z naturą metody, które czytelnik powinien sobie, jak może najlepiej. przyswoić.

   Książka nasza jest tak prosta, że wielu bodaj odrzuci ją na stronę, nie znalazłszy w niej czegoś nowego i zajmującego. Jest napisana nie dla tych, którzy czekają opowieści o słynnych sztukach żebraków-jogów, albo otym, jak takie sztuki wykonywać. Nie, nasza książka nie jest tego rodzaju. Nie nauczy was ona "ośmdziesięciu czterech pozycyj ciała"; nie wskaże jak czyścić wnętrzności, przeciskając przez nie kawałek płótna; jak zatrzymać bicie serca, lub jak odwrócić działanie organów trawienia. Nasza książka wskaże wam natomiast, jak zmusić do prawidłowego działania źle pracujący narząd jak kontrolować mięśnie, niezależnie od woli, które nie chcą nam służyć, a wska że to dlatego, aby zdrowie wam powróciło, nie zaś, aby nauczyć was jakichś .,sztuk".
  O chorobach w książce naszej prawie nie ma mowy. Woleliśmy pokazać wam ludzi zdrowych - mężczyzn czy kobiety i prosimy spojrzeć na nich i zrozumieć, co czyni ich zdrowymi i siłę ich zachowuje. Zwracamy uwagę waszą na to, jak i co oni robią w tym celu; i radzimy wam iść za ich przykładem, jeśli chcecie być do nich podobni. Oto wszystko, do czego dążymy; ,,wszystko" bardzo ważne dla was; reszta leży w waszej mocy.
  W rozdziałach następnych objaśnimy, dlaczego jogowie troszczą się o ciało fizyczne, i wykładamy zasady Hatha-jogi

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Rama-Czaraka Jogi

 • Liczba stron: 

  184

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7998-352-0

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...