Wczytuję dane...
KOD: 978-83-8168-034-9
Autor: Kathryn Hansen
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vital

Czy możesz cierpieć na zaburzenia odżywiania?

U coraz większej liczby osób można stwierdzić zaburzenia odżywiania. To poważny problem dzisiejszych czasów, który może doprowadzić do zachorowania na bulimię, anoreksję czy zespół kompulsywnego objadania się. Wymienione zaburzenia dotykają nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn przez co wymagają odpowiedniego leczenia. Autorka sama chorowała na bulimię, którą udało się jej pokonać, a w tej książce (oryg. tyt. Brain over Binge) dzieli się swoim doświadczeniem, rzucając nowe światło na zaburzenia odżywiania, prezentując sprawdzoną ścieżkę ku wyzdrowieniu.

Uzależnienie od jedzenia – skąd się bierze i jak sobie pomóc?

Bulimia oraz kompulsywne objadanie się uznawane są za przypadłości, dzięki którym chorzy radzą sobie z głęboko ukrytymi problemami natury emocjonalnej. Autorka przekonuje, że konwencjonalne teorie, dotyczące jej choroby, zachęcały ją tylko do dalszego jedzenia i wywoływały dezorientację. W swojej publikacji w świeży, intrygujący i jasny sposób objaśnia przyczyny zachorowania na bulimię oraz prezentuje metodę na jej pokonanie. Podpowiada jak ograniczyć apetyt oraz przedstawia nową perspektywę mogącą pomóc osobom zmagającym się ze wszystkimi formami kompulsywnego objadania się, będącego rodzajem psychicznego uzależnienia.

Jak pokonać kompulsywne jedzenie?

Autorka samodzielnie pokonała swoje zaburzenia odżywiania, używając do tego wyłącznie mocy własnego mózgu. Jak tego dokonała, opisuje w tej publikacji. Dzieli się skutecznymi technikami, które uwolniły jej umysł od choroby. Analizuje skomplikowaną wiedzę dotyczącą ludzkiego mózgu i przedstawia ją w praktyczny sposób, aby każdy mógł z niej skorzystać. Wyjaśnia mechanizm powstawania i funkcjonowania określonych nawyków, które leżą u podłoża zaburzeń odżywiania.

Jak oduczyć swój mózg kompulsywnego objadania się

Z książki dowiesz się jak wykorzystać potencjał własnego mózgu i zrozumieć emocjonalne problemy wywołujące zaburzenia odżywiania. Autorka uświadamia, że gdy zrezygnujesz ze szkodliwych nawyków żywieniowych i obsesji na punkcie wagi oraz odchudzania, nawiążesz nową relację z ciałem. Od tego momentu będziesz je czcić bez względu na jego rozmiar, kształt i wiek. Rozwiniesz asertywność oraz poznasz sposoby, dzięki którym zaczniesz karmić własną duszę. Umocnisz związek ze swoim duchowym ja i nauczysz się słuchać wewnętrznego głosu, który stanie się Twoim życiowym przewodnikiem. Ponadto zwiększysz poczucie własnej wartości i wprowadzisz zdrowy system przekonań.

Jedz z głową!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kathryn Hansen

 • Tytuł oryginału: 

  Brain over Binge. Why I Was Bulimic, Why Conventional Therapy Didn’t Work, and How I Recovered for Good

 • Liczba stron: 

  456

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-8168-034-9

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...