Wczytuję dane...
KOD: 978-83-85933-00-7
Autor: Allan Kardec
EAN: 9788385933007
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Kos

Produkty w zestawie:

Księgarnia Łódź
1x Księga Mediów
Księgarnia Łódź
1x Księga duchów
Księgarnia Łódź
1x Niebo i piekło według spirytyzmu

Pakiet książek

Allana Kardeca

Pakiet 3 książek:

 • Księga mediów
 • Po przedstawieniu w Księdze Duchów filozoficznej strony nauki spirytystycznej, w niniejszej pracy prezentujemy jej stronę praktyczną - do wykorzystania przez tych, którzy chcą zajmować się manifestacjami, biorąc w nich udział osobiście, czy tylko pragną zrozumieć zjawiska, których mogą być świadkami. Zaczerpną stąd wiedzę o trudnościach, które można napotkać, jak również o środkach pozwalających im owych trudności uniknąć. Każda z tych prac - mimo że jedna stanowi kontynuację drugiej - jest jednak w pewnym stopniu niezależna od drugiej. Jeśli więc ktoś chciałby poważnie zgłębić będące ich przedmiotem zagadnienia, radzimy, aby przeczytał najpierw Księgę Duchów, ona bowiem zawiera podstawowe zasady, bez znajomości których pewne części niniejszej książki byłoby trudno zrozumieć. Do drugiego wydania zostały wprowadzone poważne zmiany, dzięki czemu jest ono o wiele bardziej kompletne niż pierwsze. Zostało poprawione zwłaszcza przez same Duchy, które dodały liczne uwagi i przekazały wielce interesujące instrukcje. Ponieważ to one wszystko przejrzały i odpowiednio do własnego zdania zaaprobowały lub odrzuciły, można powiedzieć, żc książka ta jest głównie ich dziełem, bowiem ich interwencja nic ograniczała się tylko do kilku podpisanych akapitów. Ujawniliśmy ich imiona tylko wówczas, gdy wydało się to nam konieczne, by scharakteryzować pewne dłuższe cytaty będące ich autorstwa co do litery; w przeciwnym razie podpisy należałoby przytaczać prawie na każdej stronie - zwłaszcza w przypadku udzielanych na pytania odpowiedzi, co wydało się nam zbyt niewygodne.
 • Księga duchów
 • Zainicjował pierwsze w świecie naukowe badania zjawisk mediumicznych, ustalając klasyczne kanony komunikacji z pozamaterialną sferą życia oraz relacji pomiędzy światami duchów i ludzi. Dzięki współpracy z licznymi mediami, na podstawie tysięcy komunikatów uzyskanych drogą eksperymentalną w czasie seansów, skodyfikował zasady filozofii spirytystycznej. Jako wydawca „Przeglądu Spirytystycznego” i założyciel Paryskiego Towarzystwa Studiów Spirytystycznych inspirował (głównie w Europie) badania i zrodzony dzięki ich rezultatom ruch społeczny, do czego przyczyniły się jego wielokrotne wznawiane w wielotysięcznych nakładach publikacje, przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Za swą działalność był szykanowany. Jego dzieła przez wiele lat znajdowały się na kościelnym Indeksie Ksiąg Zakazanych. Księga Duchów: – światowy bestseller literatury ezoterycznej, – klasyczne dzieło zapoczątkowujące naukowe badania zjawisk mediumicznych, – szczegółowy wykład filozofii spirytystycznej, – charakterystyka świata duchów i ich relacji z ludźmi, – zasady komunikacji z pozamaterialną sferą bytu, – odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane w czasie seansów spirytystycznych, – obalenie zarzutów wobec spirytyzmu.
 • Niebo i piekło według spirytyzmu
 • Niebo i piekło według spirytyzmu Allana Kardeca stanowi kontynuację Księgi Duchów i Księgi mediów - klasycznych publikacji, które współtwórcą kanon lektur miłośników spirytyzmu oraz badaczy zjawisk mediumicznych. Każdą z tych prac przetłumaczono na kilkadziesiąt języków i wielokrotnie wznawiano w różnych krajach.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Allan Kardec

 • Liczba stron: 

  496, 488, 490

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2009-2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...