Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61012-65-8
Autor: Kareen Zebroff
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361012658
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Joga dla każdego

   Wszystkie ćwiczenia jogi wykonywane są bardzo powoli i z rozmysłem, toteż przy najmniejszych oznakach bólu można je natychmiast przerwać Tego rodzaju sygnałów ostrzegawczych nie wolno lekceważyć bowiem organizm próbuje się w ten sposób bronić przed przeciążeniem lub kontuzją.
   Joga jest bardzo osobista, jej główny akcent to nasze postępy, których nie porównujemy z innym, tylko z własnymi z dnia poprzedniego. Dzięki temu, niezależnie od wieku, stanu zdrowia, czy elastyczności stawów zawsze pojawi się poczucie odniesionego sukcesu i chęć dalszego kontynuowania ćwiczeń. Każde ćwiczenie wykonujemy jedynie w takim stopniu, w jakim w danej chwili jesteśmy w stanie, pozostając w pozycji, aż do odczucia niewygody. Dzięki wytrwałości ćwiczymy intensywniej, w efekcie dane ćwiczenie wykonujemy jedynie dwu lub trzykrotnie, zamiast dwadzieścia razy. Rozluźnia to i zarazem wzmacnia mięśnie, umożliwiając osiągnięcie celów, jakie sobie wyznaczyliśmy.
   Regularne ćwiczenie przez pół godziny dziennie może odmienić całe życie! Joga odpręża, odmładza, wzmacnia i reguluje funkcje ciała, daje energię i atrakcyjniejszy wygląd. Sprawia ulgę przy zaburzeniach trawiennych, hemoroidach i wszelkiego rodzaju bólach. Istnieją specjalne zestawy ćwiczeń zalecanych przy rwie kulszowej, uszkodzeniach dysków międzykręgowych, bólach związanych ze stanami zapalnymi w stawach itp. Joga oddziałuje wszechstronnie na cały organizm i naprawdę pomaga, niezależnie od tego, czy odczuwamy wieczorem bóle nóg, czy źle sypiamy, czy we śnie nie jesteśmy w stanie odpocząć, czy się za szybko unosimy, czy też po prostu jesteśmy w niezgodzie z całym światem.
   Na potrzeby tego poradnika świadomie dokonano bardzo ostrożnej modyfikacji klasycznej sztuki jogi - tam, gdzie było to konieczne. Żyjemy w świecie zachodnim i od samego urodzenia jesteśmy narażeni na zupełnie inne wpływy, niż Hindusi. Nasz sposób życia, mentalność i konstytucja tak bardzo różnią się od wschodniego trybu życia, że również przy uprawianiu jogi musimy inaczej rozłożyć akcenty. Nie zmienia to w niczym zasadniczego sensu jogi. Zostaniemy nagrodzeni spokojem i zrównoważeniem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kareen Zebroff

 • Tytuł oryginału: 

  Yoga fur jeden

 • Liczba stron: 

  150

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-61012-65-8

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...