Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65400-28-4
Autor: David R. Hawkins
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788365400284
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Virgo

   Nowe drugie wydanie, oprawa twarda Przedsprzedaż wysyłka od 15.02.2024   

Wprowadzenie do książki

Przywracanie zdrowia

   Książka Przywracanie zdrowia jest zbiorem nagrań serii popularnych wywiadów, które pierwotnie zostały przedstawione w formie kaset video. Teraz dla ułatwienia zostały wydane i uaktualnione w formie pisemnej. Powstały one na prośbę pierwszego wydawcy A Course in Miracles (polskie wydanie: Kurs cudów, wyd. Centrum), (The Foundation for Inner Peace), która padła w Detroit (Michian) w latach 80. po łączonym spotkaniu członków wielu grup samopomocy, włącznie z Anonimowymi Alkoholikami, Kursem Cudów (KC), Centrum Uzdrawiania Postawy (Attitudinal Healing Centers) oraz licznych lekarzy i grup wsparcia.

   Pomimo że wykłady zostały przystosowane do pisemnej formy, pozostają wierne oryginalnym prezentacjom i zawierają odniesienia do odkryć w badaniach nad świadomością oraz klinicznych i duchowych przesłanek. Posiadają też celowe powtórzenia podstawowych informacji, aby każdy wykład był kompletny. Dzięki powtórzeniom łatwiej utrwalić materiał, który już poznaliśmy, bez konieczności wkładania wysiłku w zapamiętywanie. Jest to wewnętrznie proste, a wrodzone prawdy stają się oczywiste i łatwe do przyswojenia. Przedstawiono tu informacje ogólne, które nie mają na celu zastąpienia indywidualnej porady medycznej naszego własnego lekarza.
   Kliniczna moc i wpływowe oddziaływanie duchowego kontekstu są w imponujący sposób przedstawiane na przykładzie milionów wyzdrowień z beznadziejnych z punktu widzenia medycyny schorzeń. Najlepszym przykładem tego są międzynarodowe organizacje oparte na wierze - jak Anonimowi Alkoholicy i Kurs Cudów (KC).
   Jako że podstawowe zasady wyzdrowień opartych na wierze znajdują się poza paradygmatem rzeczywistości i nauki akademickiej, ich istotność nie została przebadana ani zrozumiana, ponieważ akademicy zajmowali się jedynie treścią, a nie kontekstem. Zasada    Nieoznaczoności Heisenberga umożliwiła w końcu uznanie, że działanie samej świadomości jest realne i może mieć rzeczywisty wpływ. W ten sposób moc intencji została uznana za istotny czynnik krytyczny w procesie katalizowania potencjonalności na aktualność.

   Wykłady o leczeniu i zdrowieniu odzwierciedlają integrację i zgodność doświadczenia oraz informacji płynących z różnych pól, włączając ponad pięćdziesiąt lat praktyki klinicznej, która obejmuje najrozmaitsze pola uzdrawiania, takie jak zdrowie holistyczne, psychiatrię, psychologię, psychoanalizę, psychofarmakologię, medycynę oraz zastosowanie duchowych zasad, idei i odkryć z wyłaniającej się nauki badań nad świadomością.
    Rozwój badań nad świadomością był omawiany w wielu seriach wykładów (Hawkins, 2002-2008), jak i w serii książek: Qualitative and Quantitative Analysis and Calibration ofthe Levels of Human Consciousness (Bell i Howe ll, 1995; Yeritas Publishing, 1995); Power vs. Force (Yeritas, 1995; Hay House, 2002; w Polsce: Silą czy Moc, Yirgo 2010); The Eye of the l (Yeritas, 2001); - Reality and Subjectivity (Yeritas, 2003); Truth vs. Falsehood (Axial Publishing, 2005); Transcending the Levels of Counsciousness (Yeritas, 2007, w Polsce:        Przekraczanie Poziomów Świadomości, Yirgo 2012); Discovery of the Presence of God: Devotional Nonduality (Yeritas, 2007); oraz Reality, Spirituality, and Modern Man (Axial, 2008).
    Wszystkie wymienione publikacje dostarczają szczegółowych opisów i wyjaśnień teorii, jak i zastosowań prostej, wykalibrowanej skali poziomów świadomości i Prawdy, przedstawionych na Mapie Świadomości. Pola cierpienia kalibrują się poniżej poziomu 200, a progresywne poziomy prawdy są powyżej 200. Nauka znajduje się na poziomie 400; duchowe rzeczywistości zaczynają się na 500 (Miłość) i postępują aż do 54 (Bezwarunkowa Miłość), 570 (Świętość), wkraczają na poziomy radości, stany Iluminacji, aż w końcu osiągają Oświecenie.
    Pola poniżej 200 wzmagają choroby; zaś te powyżej 200 wspierają zdrowienie, włącznie z medycyną, która jest wykalibrowana na poziomy 400. Duchowa moc poziomów świadomości rzędu 500 ułatwia zachodzenie dalszych uzdrowień, które inaczej nie byłyby możliwe.
    Wszystkie choroby mają wymiar fizyczny, mentalny i duchowy, a najwyższe poziomy wyzdrowień są konsekwencją jednoczesnego zajęcia, się wszystkimi trzema poziomami i dostrzeżenia ich jednakowej wagi. Duchowa intencja i kontekstualizacja zwiększają odsetek pozytywnych reakcji na ściśle medyczne metody leczenia. Jednak wewnętrzne ograniczenia są częścią bycia człowiekiem i wynikają z ewolucyjnego projektu. Jedne z nich można przekroczyć, innych nie. Dlatego też nadziei i wierze muszą towarzyszyć poddanie się Wyższej     Woli i zaakceptowanie jej. Jak potwierdziły nasze badania, życie nie może zostać unicestwione; może jedynie zmienić swój przejaw z ograniczonej fizycznej liniowej rzeczywistości na nieograniczoną nieliniową duchową rzeczywistość.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  David R. Hawkins

 • Tytuł oryginału: 

  Healing and Recovery

 • Liczba stron: 

  490

 • Wymiary: 

  145x207

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-62842-04-9

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Dumińska

 • Rok wydania: 

  2021

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...