Pchające Dłonie Bojowa Strona Taijiquan
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-929031-47
Autor: Jan Silberstorff
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Alfaton

Wprowadzenie do książki

Pchające dłonie Bojowa strona Taijiquan

   To opracowanie przedstawia zamknięty system Pchających Dłoni, przy czym to pogłębione zrozumienie w każdym momencie należy rozpatrywać w ścisłym powiązaniu z resztą Taijiąuan. Bez tego powiązania nie wyszłoby się poza próbę rozwiązania uproszczonej formy walki na ringu innym sposobem.

   Punktem wyjścia dla komentarzy oraz przedstawionych ćwiczeń jest styl Chen jako historycznie najwcześniejsze rodowe Taijiąuan.

   Głównym tematem tej książki jest pogłębiona teoria i opierające się na niej wskazówki do ćwiczeń.
   Mam nadzieję, że przyczyni się to do wyjaśnienia zagadnienia i wprowadzi głębsze zrozumienie w materię, która jest określana jako „wewnętrzna sztuka walki”, w ramach której tylko nieliczni praktykujący potrafią podjąć sensowną pracę.
   Wszystkie twierdzenia bazują na pięciu różnych rodzajach rutynowych ćwiczeń z partnerem stylu Chen, których praktyczny przebieg zostanie przedstawiony i opisany w kolejnych rozdziałach. Uważam jednakże, że przedstawione przeze mnie informacje powinny być traktowane ponadstylowo (jest tylko jedna zasada Taiji, niezależnie od tego, który styl próbuje ją wprowadzać). Nie zamierzam nikogo „nawracać” tym opracowaniem na styl Chen (ani też od niego odsuwać). Opisy przebiegu pięciu ćwiczeń rutynowych nie zastąpią w żadnym wypadku nauki bezpośredniej, ponieważ czegoś tak kompleksowego nie da się sensownie nauczyć bez osobistego przekazywania wiedzy oraz niezbędnych korekt. Niniejsze opisy mają tylko pomóc zrozumieć pogłębioną teorię czyli główny temat tej książki.

   Książka ta stanowi zamkniętą całość i może być z łatwością czytana także przez osoby początkujące. Nie chciałbym zatem powtarzać tutaj podstawowych informacji o Taijiąuan, jego historii, stylu Chen, a także o Pchających Dłoniach które już wykładałem w mojej pierwszej książce: „Chen - żywe Taijiąuan w tradycyjnym stylu”. Ku mojemu dużemu zadowoleniu mogliśmy włączyć do niniejszej książki także kilka moich interesujących artykułów, które pojawiły się dopiero po ukazaniu się książki „Chen” oraz „10 ważnych tez” autorstwa Chen Chan-gxing, które po raz pierwszy zostały przetłumaczone na język niemiecki przez Wang Ninga.

   Życzę czytelnikowi miłego, przyjemnego, ale przede wszystkim poważnego studium i owocnego zrozumienia tematu, którego badanie, jak wszystkiego w Taijiąuan, nigdy nie ma końca.

   Od razu przepraszam za wszystkie moje możliwe zaniedbania, niejasności lub niedostatek poznania omawianego zagadnienia z mojej strony.

Jan Silberstorff, 22.03.2004

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jan Silberstorff

 • Tytuł oryginału: 

  Schiebende Hände: Die kämpferische Seite des Taijiquan

 • Liczba stron: 

  310

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-929031-47

 • Tłumacz: 

  Iwona Grześkowiak

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...