Żelazne Ciało Ninja
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-87025-41-0
Autor: Ashida Kim
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Medium

Wprowadzenie do książki

Żelazne Ciało Ninja

    Możliwości ludzkiego ciała są o wiele szersze, niż z reguły lekarze to sobie uświadamiają. Dlatego większość metod kształtowania Żelaznego Ciała opartych na silnych uderzeniach jest w ogóle niepotrzebna, czego dowodzę przy okazji rozważań o tym, jak pewne elementy ulegają zagubieniu i modyfikacji z biegiem czasu i wskutek różnic między poszczególnymi instruktorami. Uczeń ninjitsu Żelaznego Ciała musi więc zacząć od tego, co należy opanować w pierwszej kolejności. Oznacza to poznanie kilku „drogowskazów” i „punktów orientacyjnych” takich jak teoria Pięciu Żywiołów (Pięciu Elementów) oraz mapa ciała. Będzie mowa o ośmiu kanałach psychicznych i dwunastu meridianach akupunkturowych.
    Nie przerażaj się jednak. To wszystko nie jest takie skomplikowane, jak się wydaje albo jak chciałoby nam wmówić wielu „uczonych”. Zresztą starożytni w swej nieskończonej mądrości dostarczyli nam prostych sposobów ułatwiających przyswojenie tego wszystkiego poprzez skojarzenie zapamiętywanych elementów z palcami. Poza tym część ćwiczeń oddechowych i wielkiej psychicznej podróży dookoła ciała polega na wyobrażaniu sobie owych przebiegających w obie strony kanałów w logicznym porządku, w rytmie wdechu i wydechu, co ułatwia zapamiętanie ich przebiegu. Zobaczysz, że tak jak wszystkie ćwiczenia oddechowe wywodzą się od westchnienia, a wszystkie ćwiczenia służące długowieczności pochodzą od form Jelenia, Żurawia i Żółwia, tak kanały przepływu energii zaczynają się od jednego małego obiegu, potem przechodzą do prostego krążenia dwustronnego, następnie rozszerzają się na osiem odgałęzień, a na koniec na dwanaście meridianów. Gdy dojdziesz do tego miejsca, będzie to już dla ciebie, tak jak stwierdziłem wcześniej, dziecinna igraszka.
   W całej książce, gwoli przejrzystości, posłużono się terminologią chińską, a nie japońską.
  Na koniec zapamiętaj niezłomną zasadę: „Nigdy nie patrz na swego przeciwnika z góry [tj. nie czuj się kimś lepszym od niego] ani z dołu [1j. nie czuj się kimś gorszym], ażeby nie zaślepiła cię pewność siebie ani nie obezwładniła niepewność. Wszyscy mają równe szanse w Grze Życia i Śmierci”.
    Wykonywanie opisanych tu ćwiczeń nie uczyni cię „lepszym” od nikogo. Dzięki nim jednak staniesz się lepszy, niż jesteś teraz, pod względem zdrowia, długowieczności i zrozumienia. Trudno o szlachetniejszą misję.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Ashida Kim

 • Tytuł oryginału: 

  Iron Body Ninja: The Secrets of Superior Strength

 • Liczba stron: 

  191

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-87025-41-0

 • Tłumacz: 

  Jerzy Paweł Listwa

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...