Prawa umysłu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-10-5
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788360528105
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Fragment książki Prawa umysłu

W CZASACH NASZYCH PRZODKÓW

• W czasach naszych przodków, gdy powszechnie wierzono w zabobony, istniała niezliczona ilość metod uzdrawiania ciała i umysłu. Irracjonalna cześć dla różnych fetyszy, talizmanów i relikwii oraz ślepa wiara wielokrotnie prowadziła do uzdrowienia. Mówiąc „ślepa wiara" - mam na myśli wszystko, co uwalnia twój umysł od lęku i pobudza do ufności, wszystko^co przynosi pozytywne rezultaty.

Siła placebo

• Placebo to nic innego, jak jakiś nieaktywny lek lub preparat w takiej czy innej postaci, który choremu zastępuje rzeczywistą terapię. Pacjent nie wie bowiem, że to, co zastosowano, nie jest prawdziwym leczeniem, zaś wszystkie okoliczności - głównie wygląd, smak i zapach „leku" - sugerują, że tak właśnie jest. Stosowanie jako placebo takiej czy innej substancji, która nie ma żadnej terapeutycznej wartości, przynosi często widoczne uzdrowienia. Wielu lekarzy w różnych częściach świata ma świadomość ogromnej mocy placebo.
Słowo placebo pochodzi z łaciny i znaczy „spodobam się" . Czytałem ostatnio pewien artykuł informujący, że dr Shapiro na łamach American Journal of Psychotherapy wyjaśnił, że „placebo może wywierać duże skutki na choroby organiczne, włącznie z nowotworami złośliwymi".

Centro Medico Del Mar Tijuana

• Rozmawiałem kiedyś z kilkoma mężczyznami i kobietami cierpiącymi na raka - w niektórych przypadkach już nieoperowalnego. Osoby te zdecydowały się na leczenie przy pomocy laetrile w mieście Tijuana w Meksyku, po którym całkowicie odzyskały zdrowie. Jeden z mężczyzn powiedział mi, że spotkał tam ludzi z całego świata. Prasa donosi, że gdy inne terapie zawodzą, wielu chorych odzyskuje zdrowie dzięki laetrile. Fakty te jasno potwierdzają pracę podświadomości, która czyni „cuda" na miarę wiary pacjentów. Takie organizacje, jak Food and Drug Administration w Stanach Zjednoczonych i wiele autorytetów w dziedzinie leczenia raka utrzymują, że laetrile, uzyskane z moreli, w żaden sposób nie przyczynia się do leczenia raka. Możliwe, że laetrile nie ma medycznej wartości, jeśli jednak pacjent przyjmuje je i wierzy, że dzięki temu odzyska zdrowie, to ta wiara wpływa na przemiany chemiczne w jego organizmie oraz mobilizuje uzdrawiające siły jego podświadomości. Idź, niech ci się stanie, jak uwierzyłeś (Mt 8, 13).

Nakładanie rąk

• Uzdrawianie chorych przez dotyk i nakładanie rąk jest bardzo starą praktyką, stosowaną w plemionach pierwotnych. Odwoływali się do niej tak Indianie, jak i Egipcjanie czy Żydzi. W Egipcie znaleziono rzeźby przedstawiające ludzi z położonymi na ich brzuchach i plecach rękami. Chińczycy również - zgodnie z relacjami pierwszych misjonarzy - uzdrawiali różne dolegliwości przez nakładanie rąk.

Potęga wiary

• Z pewną kobietą, mieszkającą w stanie Utah, z którą korespondowałem, przeprowadziłem kiedyś telefoniczną rozmowę. Cierpiała na nowotwór złośliwy, modliła się o Boże prowadzenie, pełnię i doskonałość. „Nie chcę operacji - powiedziała. - Nie chcę iść do szpitala. Nie chcę widzieć chirurga".
Wyjaśniłem jej, że nigdy nie powinna wypowiadać tego rodzaju stwierdzeń, ponieważ w ten sposób może przywołać to, czego tak bardzo się obawia: ...bo spotkało mnie, czegom się lękał, bałem się, a jednak to przyszło (Hi 3, 25). Wyjaśniłem jej ponadto, że nie jest rzeczą słuszną z jej strony narzucać, w jaki sposób ma dokonać się uzdrowienie. Lepiej jest pozostawić to Nieskończonej Obecności, która doprowadzi wszystko do końca w sposób doskonały. Kobieta ta modliła się więc nadal o prowadzenie, pełnię, piękno i doskonałość.
Jeden z przyjaciół powiedział jej o książce, w której John Richardson i Patricia Griffin opisali życie dziewięćdziesięciu osób cierpiących na raka, które zostały wyleczone dzięki laetrile. Pojechała więc do kliniki w Tijuana, i nie przestając się modlić, poddała się terapii, w wyniku której odzyskała zdrowie. Udała się do tego miejsca z pełną ufnością i w takim też stopniu została wynagrodzona.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  How To Use The Laws of Mind

 • Liczba stron: 

  224

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-10-5

 • Tłumacz: 

  Jacek Konaraski

 • Rok wydania: 

  2007

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...