Terapia modlitwą

Wczytuję dane...
KOD: 978-83-605-2876-1
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788360528761
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos
'

Ze wstępu do książki Terapia modlitwą

   Napisałem książkę Terapia modlitwą, aby pokazać, w jaki sposób możesz osiągnąć dobro, którego pragniesz. Stanie się to wtedy, gdy nauczysz się skutecznie modlić.
    Czy wiesz, jak się modlić? Czy modlitwa nadal jest - bo pewnie kiedyś tak było - częścią twojej codziennej aktywności? W niebezpieczeństwie, w trudnych chwilach, w chorobie, gdy śmierć zagląda ci w oczy... wtedy modlisz się zarówno ty, jak i twoi przyjaciele. Weź tylko do ręki jakąś codzienną gazetę. Możesz w niej przeczytać, że oto właśnie ludzie modlą się o zdrowie dzieci dotkniętych nieuleczalną chorobą, o pokój między narodami czy też o to, by ocalić życie górników, którzy zostali uwięzieni w kopalni. Potem, gdy wszystko dobrze się skończy, możesz przeczytać wyznania górników, którzy opowiadają, jak się modlili, gdy czekali na pomoc. Możesz też przeczytać wyznania pilota, który opowiada, jak modlił się o to, żeby mógł szczęśliwie wykonać awaryjne lądowanie.
    Z pewnością modlitwa jest pomocą w chwilach trudnych, ale ty nie musisz czekać na takie chwile, żeby uczynić z niej integralną i konstruktywną część swojego życia. Niezwykłe rzeczy, które się dzieją w wyniku '' naszej modlitwy, stają się tematem artykułów prasowych oraz innych form wypowiedzi na temat jej skuteczności. A co z pokornymi modlitwami dzieci, prostym dziękczynieniem składanym przy stole i pełnymi oddania aktami ducha, gdy ktoś szuka kontaktu z Bogiem?
    Ze względu na moją pracę musiałem zapoznać się z różnymi formami modlitwy. Doświadczyłem jej mocy w moim życiu i rozmawiałem oraz pracowałem z wieloma osobami, które również cieszyły się owocami swej modlitwy. Zazwyczaj trudno jest wytłumaczyć innym, w jaki sposób powinni się modlić. Modlitwa jest bardzo intymnym i osobistym doświadczeniem. Ludzie, którzy popadli w kłopoty, z wielką trudnością właściwie myślą i działają. Potrzebują wtedy prostej formuły, prostego wzoru, do którego mogliby się zastosować. Często jednak muszą otrzeć się o niebezpieczeństwo, żeby wyzwolić w sobie modlitwę.
Biblia przypomina, byśmy modlili się nieustannie. Możesz z modlitwy uczynić stały, konstruktywny wymiar swojego życia. Modlitwa może sprawić, że odniesiesz sukces, może umocnić twoje zdrowie, a także skłonić cię do tego, byś był bardziej życzliwy dla innych.
    Moc, która sprawia, że modlitwa jest skuteczna, ma charakter uniwersalny. Nie jest to żadna technika, która sprawia, że Nieskończona Inteligencja odpowiada na twoje życzenie. Jest to raczej proces dziania się zgodnie z naszą wiarą (czy zgodnie z naszym całkowitym mentalnym nastawieniem). I zgodnie z tą wiarą jest nam dane. Wszyscy czerpiemy z tej samej Uzdrowicielskiej Zasady. Oczywiście technika oparta na zrozumieniu tego, co robimy i dlaczego to robimy, pomoże nam doprowadzić do ucieleśnienia naszych pragnień. Oto dlaczego staram się przedstawić skuteczne techniki modlitwy i wzory zachowań.
Emerson zdefiniował modlitwę jako „kontemplację prawd na temat życia z najwyższego poziomu". Biblia uczy nas, abyśmy poświęcali nasze umysły i uwagę pewnym wybranym prawdom, zgodnie ze słowami: W końcu, bracia, wszystko, co jest prawdziwe, co godne, co sprawiedliwe, co czyste, co miłe, co zasługuje na uznanie: jeśli jest jakąś cnotą i czynem chwalebnym - to miejcie na myśli! (Flp 4, 8). Zasadniczo wysłuchana modlitwa jest realizacją pragnienia twego serca.
    Każdy się modli, ponieważ pragnienie jest modlitwą. Wszyscy pragniemy być zdrowi i szczęśliwi, mieć zapewnione bezpieczeństwo, spokojny umysł, chcemy mieć możliwość autoekspresji i tak dalej, ale wielu nie osiąga tak jasno zdefiniowanych celów. Pewien profesor z uniwersytetu przyznał mi ostatnio: „Wiem, że gdybym zmienił moje mentalne wzorce i przeorientował życie emocjonalne, nie odnowiłyby mi się wrzody na dwunastnicy. Ale nie znam żadnej techniki czy modi operandi. Mój umysł błąka się tam i z powrotem od jednego problemu do drugiego, a ja czuję się sfrustrowany, pokonany i nieszczęśliwy". Ten mężczyzna pragnął doskonałego zdrowia. Potrzebował wiedzy na temat mentalnych i duchowych praw, które pozwoliłyby spełnić to pragnienie.
    W książce Terapia modlitwą przedstawiłem różne techniki i formuły, byś mógł przekonać się o prawdziwości biblijnego przesłania: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie (Mk 11, 24). Jezus stwierdza kategorycznie, wyraźnie i jednoznacznie, że wszystko w życiu sprowadza się do naszej wiary. I dlatego -jeśli można tak powiedzieć - prawo, które stoi za wysłuchaną modlitwą, jest prawem wiary. Wiara ta nie jest oparta na konkretnym credo, dogmacie, instytucji, organizacji, kościele czy osobie, lecz na realizacji Uniwersalnego Prawa Kreatywnego, które podtrzymuje w istnieniu świat i wszystkie rzeczy, które na nim są.
    Wierzyć to uznawać coś za prawdziwe. Cokolwiek nasza świadomość, a więc analityczny umysł, akceptuje i uznaje za prawdziwe, wywołuje odpowiednią reakcję w podświadomości, która stanowi jedno z Nieskończoną Inteligencją i Nieskończoną Mocą Boga. Podświadomy umysł działa kreatywnie, organizując świat zgodnie z naturą naszych myśli. Bo właśnie myśli - a nie co innego - są źródłem naszych zachowań i doświadczeń, zgodnie z biblijnym przesłaniem: Taki jest człowiek, jakie jego myśli}.
    To nie rzecz, w którą wierzymy, przynosi odpowiedź na czyjąś modlitwę. Modlitwa zostaje wysłuchana, gdy podświadomość konkretnej jednostki odpowiada na mentalny obraz czy myśl w niej obecną. Owo prawo wiary działa we wszystkich religiach świata, ponieważ wszystkie one z psychologicznego punktu widzenia są prawdziwe. Buddysta, chrześcijanin, muzułmanin i żyd - każdy z nich może otrzymać odpowiedź na swoją modlitwę nie ze względu na konkretne credo, religię, rytuał, ceremonię, liturgię czy ofiarę, lecz wyłącznie z powodu wiary i otwarcia na to, o co się modli.
    Prawo życia jest prawem wiary, zaś wiarę można zdefiniować krótko jako myśl obecną w twoim umyśle. I tak, jak człowiek myśli, odczuwa i wierzy, taki jest jego umysł, ciało i okoliczności jego życia.
    Jest tylko Jedna Kreatywna Zasada działająca we wszechświecie. Odpowiada ona na potrzeby wszystkich ludzi i nie ma względu na osoby. Jeżeli zastosujesz się do prostych technik, które przedstawiłem w książce Terapia modlitwą, odkryjesz w sobie moc, która podniesie cię ze stanu frustracji, choroby, samotności, niezgody czy biedy, stawiając cię na prostej drodze do wolności, szczęścia i zdrowia promieniującego na innych. Ta Kreatywna    Inteligencja istniała, zanim na świecie pojawił się człowiek i zanim powstał jakikolwiek kościół. Wielkie odwieczne prawdy życia poprzedzają wszelkie religie.     Jeśli te przekonania staną się twoim udziałem, otworzysz się na wspaniałą, magiczną, uzdrawiającą i przekształcającą moc, która uleczy twoje mentalne i fizyczne rany, ogłosi wolność udręczonemu umysłowi i uwolni cię całkowicie od ograniczeń biedy, niepowodzenia i chaosu. Musisz tylko zjednoczyć się mentalnie i emocjonalnie z tą Kreatywną Mocą. Taki właśnie stan umysłu jest modlitwą, która czyni cuda.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Techniques in Prayer Therapy

 • Liczba stron: 

  152

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-605-2876-1

 • Tłumacz: 

  Jacek Konarski

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...