Pieśni Boga
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-083-0
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490830
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Pieśni Boga

   Księgę Psalmów nazywa się często „Pieśniami uwielbienia”, a wynika to z faktu, że ten zbiór religijnych tekstów stanowił niejako liturgiczną księgę pieśni, w której elementy uwielbienia przewijają się najczęściej.

   W tych stu pięćdziesięciu tekstach można znaleźć opis wszystkich duchowych doświadczeń człowieka. Psalmy są „pieśniami serca”, które jest w nich często nazywane „świętym kielichem”, czy też „złotym kielichem” w świątyni ciała. Sercem w starożytności nazywano podświadomość.

   Księgę Psalmów nazywa się czasami „Małą Biblią”, odsłania bowiem duchowe bogactwa bezcennej wartości. Ten cudowny zbiór poematów wychodzi naprzeciw wszystkim ludzkim potrzebom. W Psalmach można znaleźć rozwiązanie każdego problemu i odpowiedź na wszystkie potrzeby ludzkiego serca.

   Każdy człowiek w konkretnym momencie swojego życia może odnaleźć się w jakimś fragmencie tego zbioru. Hebrajczyk to starotestamen-towe określenie człowieka, który „zna Boga”. Słowo to nie odnosi się więc do przedstawiciela konkretnej wspólnoty plemiennej, lecz do każdego, kto jest świadom boskiej obecności w sobie i kto na co dzień żyje tą wiedzą.

   Psalmy kładą wielki nacisk na fakt, że „Pan króluje”. Bogiem czy Panem jest twoje Wyższe Ja. Gdy psalmista mówi o chmurach, to symbolizują one zasłonę, za którą ukrywa się boska chwała; gdy zaś mówi o grzmocie, to ma na myśli głos tego, co w tobie święte. Światło, tak często wspominane, symbolizuje boski ogień, czy też boską prawdę, która jest wskrzeszana w twoim umyśle i sercu. Imię Dawid odnosi się do „umiłowanego przez Boga” - człowieka, który kocha boską prawdę.

   Musisz rozróżniać pomiędzy „prawdziwym Panem” (Bóg w tobie) i „czasowym panem” przemijającego nastroju. Twoim Panem jest twoje dominujące przekonanie odnośnie siebie samego czy świata.

   W książce tej pozwolę sobie zaprezentować rozważania dotyczące treści najważniejszych psalmów. Odsłoni to przed czytelnikiem sposób osiągania życiowych celów, czyli tego, jak awansować, jak dostąpić duchowego uzdrowienia, jak dostąpić boskiej opieki i jak się rozwinąć w stopniu przekraczającym nasze najśmielsze wyobrażenia. Czytelnik zapewne skupi się na kluczowych wersetach niektórych psalmów, które mają wyjątkowe znaczenie i które odsłonią prawdę uwalniającą od lęku, złości, przesądu i od pokładania ufności w absurdalnych dogmatach.

   W tych rozważaniach pragnę się skupić przede wszystkim na ezoterycznej, a nie liturgicznej wartości tych starożytnych pieśni. Zamierzam wyjaśnić ezoteryczne znaczenie najważniejszych psalmów, tak samo jak i innych części Biblii, ponieważ ta księga pokazuje, w jaki sposób człowiek popada w różnego rodzaju problemy, jak również wskazuje drogę wyjścia z nich.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Songs of God

 • Liczba stron: 

  212

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-083-0

 • Tłumacz: 

  Jacek Konarski

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...