Uwierz w siebie Joseph Murphy
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60528-98-3
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788360528983
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Fragment książki

Uwierz w siebie


Korzystaj z potęgi podświadomości

   Starożytna mądrość głosi, że „człowiek staje się tym, co sobie wyobraża i co czuje". To nauczanie zostało jednak zapomniane. Naszedł czas, by znów do niego wrócić.

   Biblia również przypomina nam, że „człowiek jest tym, o czym myśli", tym, co przechowuje w swym sercu.

   Legenda mówi, że wiele tysięcy lat temu mądrzy Chińczycy zebrali się wokół pewnego wielkiego mędrca, żeby zastanowić się, jak się bronić przed legionami brutalnych najeźdźców, którzy plądrowali ich ziemię. Pytanie brzmiało: „W jaki sposób uchronić starożytną mądrość przed tymi barbarzyńcami?".

   Było wiele sugestii. Niektórzy mówili, że starożytne pisma i symbole powinny zostać ukryte w Himalajach. Inni doradzali, by je przechować w klasztorach rozsianych w Tybecie. Inni twierdzili, że najlepszym miejscem do przechowania drogocennego skarbu wiedzy są świątynie w Indiach.
    Wielki mędrzec milczał podczas całej dyskusji. A tak naprawdę to zasnął podczas tego gadania, ku przerażeniu zebranych głośno chrapiąc! Gdy się obudził, powiedział: „Otrzymałem odpowiedź od Tao (Boga). Oto ona: »Zbierzemy największych malarzy-artystów z całych Chin, obdarzonych wyobraźnią (która jest warsztatem Boga) i powiemy im, co chcemy osiągnąć. Pozwolimy im poznać Prawdę. Wtedy oni obrazowo wyrażą wszystkie Wielkie Prawdy. W ten sposób zostaną one przechowane po wsze czasy dla wszystkich pokoleń. Gdy zakończą swoją pracę, gdy wyrażą wszystkie Wielkie Prawdy i Boskie Atrybuty w serii obrazów oraz kart, obwieścimy światu, że powstała nowa gra. Ludzie na całym świecie i przez setki lat będą ich używać jako kart do gry, nie zdając sobie sprawy z tego, że dzięki temu przekazują święte nauczanie następnym pokoleniom«". Taki jest początek wszystkich gier karcianych.
   Według legendy tenże starożytny chiński mędrzec dodał: „Gdyby to nauczanie zostało zniszczone, zostanie wskrzeszone w dowolnym czasie dzięki wzorom i symbolom zapisanym na kartach do gry".
   Wyobraźnia nadaje formę wszystkim ideom. Dzięki mistrzostwu owi artyści ukazali te idee w obrazowej postaci. Wyobraźnia dobrze użyta pomaga urzeczywistnić to, co do tej pory było ukryte w głębi ludzkiej istoty.

   Oto kilka prostych przykładów. Jeśli postanowiłeś, że się ożenisz, to nosisz w swym umyśle żywy obraz wszystkiego, co jest związane z tym faktem. Wyobrażasz sobie księdza, pastora lub rabina. Słyszysz, jak duchowny wypowiada brzemienne w skutki słowa, widzisz kwiaty w kościele i słyszysz muzykę. Wyobrażasz sobie obrączkę na palcu, a następnie w wyobraźni odbywasz podróż poślubną nad Niagarę lub do Europy. Wszystko to dzieje się w twojej wyobraźni.

    Tak samo rzecz wygląda, gdy kończysz studia i bronisz pracy. Niezależnie od tego, co dzieje się w rzeczywistym świecie, wszystko i tak odbywa się z pewnym wyprzedzeniem w twojej wyobraźni. Wszystkie myśli na ten temat zamieniają się w żywe wyobrażenia. Wyobrażasz więc sobie, jak rektor uczelni wręcza ci dyplom. Wyobrażasz sobie wszystkich swoich kolegów i koleżanki w odświętnych strojach. Słyszysz - oczywiście w wyobraźni -jak matka, ojciec, dziewczyna czy chłopak gratulują ci sukcesu. Czujesz ich uściski i pocałunki - wszystko jest niezwykle ekscytujące. Obrazy przychodzą nie wiadomo skąd i spontanicznie pojawiają się w twym umyśle.

Wyobrażaj sobie sukces

    Bóg zawsze odnosi sukces w swoich przedsięwzięciach, człowiek zaś jest niejako na sukces skazany, ponieważ jest miejscem Boskiej Obecności. W człowieku są obecne wszystkie atrybuty i możliwości Boga.

    Urodziłeś się po to, żeby odnieść sukces, żeby zwyciężyć! Sukces jest twoim przeznaczeniem tak w wymiarze modlitwy, jak i pracy zawodowej, w relacjach z ludźmi i wielu innych dziedzinach życia. Boska Inteligencja, Mądrość i Moc w tobie czeka na jej uwolnienie. Moc ta pragnie dać ci siłę do wzniesienia się ponad wszelkie trudności.

   Sukces odnosisz wtedy, gdy żyjesz pełnią szczęścia, gdy wyrażasz siebie na wyższym poziomie i gdy używasz talentów dla dobra świata. Poprzez udane przedsięwzięcia rozwijasz się tak, jak to tylko możliwe, a twoja przedsiębiorczość przynosi ludziom wiele korzyści. Dzięki temu nie omija cię materialne bogactwo, a jego pomnażanie sprawia ci przyjemność. Sukces ma wiele twarzy i tak w tym, co ktoś uznaje za zwycięstwo, ktoś inny może widzieć klęskę.

    Jest wiele osób, które spokojnie, ale konsekwentnie powtarzają słowo sukces wiele razy dziennie, aż utwierdzą się w przekonaniu, że sukces jest ich udziałem. Pamiętaj, że idea sukcesu zawiera w sobie wszystkie składowe elementy sukcesu. Gdy ktoś z wiarą i głębokim przekonaniem powtarza słowo sukces, jego podświadomość uzna to za prawdę i człowiek ten będzie w pewnym sensie zmuszony do tego, by sukces odnieść. Jesteśmy niejako zmuszeni do wyrażenia naszych subiektywnych przekonań, wrażeń i przekonań. Znajdujesz się na prostej drodze do sukcesu, gdy wiesz, co chcesz osiągnąć. Jeśli nie znasz swojego miejsca na ziemi ani nie wiesz, co chcesz robić, musisz otworzyć się na mądre przewodnictwo. Głębszy umysł odpowie na twoje pragnienie, a ty odkryjesz, na jakim polu mógłbyś działać.

   Głębszy umysł odpowiada na twą myśl. Podświadomość zwana czasem „subiektywnym" lub „głębszym umysłem" - zaprzęga do działania swoją (również podświadomą) inteligencję, która przyciąga do konkretnej jednostki okoliczności niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Każdy człowiek powinien się starać robić to, co najbardziej lubi. Jeśli robisz to, co lubisz, to już osiągnąłeś pewien sukces.

    Pamiętaj o Kreatywnej Mocy obecnej w tobie. Jeśli twoje przekonania będą pozytywne, Nieskończona Moc zareaguje na twoje myśli. Tego rodzaju przekonanie i nastawienie z twojej strony sprawi, że różne wątpliwości i lęki będą stopniowo znikać.

    Załóżmy, że ktoś nieustannie rozważa możliwość niepowodzenia. Myśli o niepowodzeniu przyciągają niepowodzenie. Podświadomość traktuje myśl o niepowodzeniu jako prośbę i dąży do tego, by niepowodzenie zamanifestowało się w życiu tego człowieka. Trzeba pamiętać, że podświadomość ma charakter bezosobowy i nie zastanawia się nad tym, co jest dobre, a co złe. Co w niej zasiejesz, to zbierzesz.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Believe in yourself

 • Liczba stron: 

  171

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-60528-98-3

 • Tłumacz: 

  Jacek Konraski

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...