Bądź Swoim Zbawcą
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-048-9
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788376490489
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Bądź swoim zbawcą

Jesteś swoim zbawcą

   • Ateny to nowoczesne i urocze miasto. Za każdym razem, kiedy je odwiedzam, fascynuje mnie coraz bardziej. W rzeczywistości jest to nieustanne zagłębianie się w historię poprzez kontakt z takimi obiektami jak: Partenon czy świątynia Zeusa, oraz wycieczki do Eleusis czy     Koryntu. Myślę wtedy oczywiście o misteriach eleuzyńskich oraz o wszystkich starożytnych rytuałach, będących obiektywnym odzwierciedleniem przekonań ówczesnych ludzi.
    Przewodnik po Koryncie zapewniał nas, że znajdujemy się dokładnie w tym samym miejscu, w którym znalazł się kiedyś apostoł Paweł, i o którym szeroko pisał w swych Listach do Koryntian. Potem dodał, że Paweł był przekonany, że Jezus jest zbawcą człowieka. Nie jest to prawda, jak się przekonasz, czytając ten rozdział. Paweł pisał do Kolosan o bogactwie, którym jest Chrystus pośród was – nadzieja chwały (Kol 1, 27)1 oraz: A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie... (1Kor 15, 14), a także: Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus (Ef 5, 14).
    Jak należy zrozumieć to biblijne przesłanie? Dosłowne potraktowanie tego przekazu może prowadzić raczej do utraty wiary niż do jej ożywienia. Musimy pamiętać, że wszelkie księgi święte różnych religii są pełne symboliki. Wielu fraz, a nawet całych rozdziałów Biblii nie można rozumieć dosłownie. Jeśli zaś jakąś część Biblii można, a czasem należy interpretować w sposób alegoryczny i mistyczny, to tak samo można postąpić z jej innymi fragmentami. Niejeden autor biblijny myślał zapewne: „Wiem, co chcę powiedzieć, co chcę innym przekazać, ale jak to zrobić w najlepszy sposób, jak innym przekazać głębię prawdy?”. I tak, jak potrafił najlepiej, pisał o ludzkich problemach, trudnościach, wojnach, konfliktach, chorobach, starając się wskazać sposoby ich przezwyciężenia.

Nadzieja chwały

    • Chodzenie do kościoła, śpiewanie hymnów czy pieśni, zachowanie pewnych reguł postępowania wyrastających z religijnego przekazu nie jest oznaką oderwania od rzeczywistości. Wprost przeciwnie, jest to sposób doświadczania Boskiej Obecności w tobie. Jest to ekspresja światła, miłości, prawdy i piękna tu i teraz; jest to życie zorientowane na to, co najlepsze. Gdy tryskasz energią i żyjesz w dobrych relacjach z członkami rodziny i całego społeczeństwa, wtedy ujawnia się chwała Boża. Chrystus to Boska Obecność w tobie.
    Nazwa Chrystus nie jest przypisana konkretnej jednostce. Jest to swego rodzaju tytuł. Greckie pojęcie Christos znaczy namaszczony czy poświęcony lub konsekrowany. Odpowiada hebrajskiemu pojęciu Mesjasz, a także pojęciu Budda. Wyrażenie Chrystus pośród was –    Chrystus w was/tobie – przypomina o Boskiej Obecności w tobie, wyraża najgłębszą prawdę o tobie. Jezus zaś to imię konkretnego człowieka.
Imię Jezus znaczy „Jahwe jest zbawieniem”. Bóg jest twoim zbawcą, rozwiązaniem wszystkich problemów. Widzieć Chrystusa w innych, znaczy widzieć (w sensie duchowym) pokój tam, gdzie panuje niezgoda; miłość, gdzie jest nienawiść; radość, gdzie obecny jest smutek; a także pełnię, piękno i doskonałość, gdzie jest choroba. Różne umysłowe i duchowe ćwiczenia mają na celu utwierdzenie nas w świadomości Boskiej Obecności.
   A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie (J 12, 32). Oznacza to, że jeśli dzięki modlitwie i medytacji wzniesiesz się wystarczająco wysoko, twoje życie stanie się manifestacją chwały. Innymi słowy, doświadczysz radości płynącej z wysłuchanej modlitwy.

Dotknięcie Boskiej Obecności

    • Gdy się modlisz, ogarnia cię uczucie ciszy, spokoju i ufności, co jest dowodem na to, że mentalnie dotknąłeś Wyższego Ja (Bóg-w-nas, JESTEM) i bardziej poznałeś siebie. Dotknąłeś Chrystusa w tobie, czyli JESTEM, Wszechmogącego Ducha, Zasady Życia. Kartezjusz powiedział: Cogito ergo sum, co znaczy: „Myślę, więc jestem”.
    Duch obecny w tobie uzdalnia cię do myślenia, podejmowania decyzji, porównywania. Jesteś istotą obdarzoną wolą i inicjatywą. Jedyną niematerialną rzeczywistością, której jesteś świadom, jest twoja myśl. Kartezjusz dowodził, że nie możemy w stopniu absolutnym polegać na przesłankach dostarczanych przez zmysły, ponieważ może nam się coś przywidzieć, możemy się przesłyszeć, mogą nas też wprowadzić w błąd inni ludzie. Jedyną niepodważalną prawdą jest to, że Bóg jest Bogiem. Gdy mówisz JESTEM, proklamujesz Boską Obecność w sobie.
    Gdy twoje działanie jest wspaniałomyślne, zorientowane na dobro drugiego człowieka, gdy udaje ci się przyczynić do czyjegoś wzrostu, wtedy ujawnia się w tobie Boskie JESTEM. Jesteś ekspresją Nieskończonego Ducha powołaną do istnienia po to, by objawiać w świecie    Boskie działanie. Powstajemy z martwych, zmartwychwstajemy, gdy porzucamy szkodliwe wierzenia, zabobony, przesądy, budząc w sobie świadomość Boskiej Obecności.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Within you is the power

 • Liczba stron: 

  192

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-048-9

 • Tłumacz: 

  Jacek Konarski

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...