Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-194-2
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375101942
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Zyskaj zdrowie i energię życiową

   Warunkiem dobrego życia jest zdrowie. Od najdawniejszych czasów ludzie dążą do ideału, jakim jest zdrowe ciało i zdrowy umysł.
  Fundament zdrowia kładzie się podobnie, jak buduje się wszystko, co ważne: poprzez uczenie się i stosowanie metod najwłaściwszych i naukowo uzasadnionych. Zdrowie powinno być w myśli i mowie człowieka.     Powinno być ideałem, jakim jest prawo dla kogoś, kto odbywa studia prawnicze, kto myśli o nim, mówi i czyta - żyje w atmosferze prawa.
    Musisz być mocno przekonany, że zachowanie młodości jest naturalnym i właściwym stanem. Nieustannie powtarzaj sobie, że zewnętrzne oznaki starzenia się są niewłaściwe i niegodne ciebie, że słabość i niedołęstwo nie mogły mieścić się w planie Stwórcy - planie stworzenia człowieka na Jego doskonały obraz - muszą zatem być cechą nabytą, rezultatem błędnego treningu i myślenia.
    Masz obowiązek dbać o swoje ciało. Spożywanie odpowiednich pokarmów, stosowanie programu ćwiczeń pozwalających zachować jędrne mięśnie i silne ciało to jedne z najważniejszych spraw. Trzeba koniecznie uporządkować swój sposób odżywiania się: jeść to, co pożywne, zachować umiar w piciu alkoholu, rzucić palenie i wykorzenić inne nałogi rujnujące zdrowie.
    Starzejesz się dopiero wtedy, gdy tracisz ciekawość życia, gdy jesteś stary duchem, kiedy twoje serce staje się zgrzybiałe i obojętne. Nie będziesz stary duchem, dopóki będziesz się stykać z wieloma aspektami życia.     Niezależnie od tego, ile masz lat, starzejesz się wtedy, gdy tracisz kontakt z młodością, jej ideałami i poglądami, z duchem swoich czasów, kiedy przestajesz się rozwijać i nadążać za biegiem zdarzeń.
    Pogląd, jakoby po osiągnięciu pewnego wieku energia i siły życiowe człowieka musiały zanikać, a płomienie ambicji wygasać, ma wyjątkowo zgubny wpływ na umysł. Nie zdajemy sobie sprawy z własnej niemożności przekraczania ustanowionych przez nas samych „ostatecznych” granic - robienia tego, co uważamy za niemożliwe.  
    Stale afirmuj w następujący sposób: „Jestem zawsze zdrowy i młody; nie mogę się zestarzeć, chyba że swoim myśleniem stworzę odpowiednie warunki starości”. Zapamiętaj receptę dr. Murphy’ego na zachowanie młodości:

Zycie powinno być wieczną radością. Młodość i radość są jednym i tym samym. Jeżeli nie będziemy cieszyć się życiem, jeżeli nie będziemy czuć, jaka to rozkosz być żywym, jeżeli nie będziemy postrzegać swojej pracy jako wielkiego przywileju, zestarzejemy się przedwcześnie. Zawsze zachowuj postawę szczęścia. Żyj ideałami, a procesy starzenia się nie pozostawią na tobie śladu. To właśnie ideały podtrzymują młodość. Starość nie kojarzy się ze zdrowiem i witalnością, lecz ze słabością, ułomnością, niedoskonałością i niedołęstwem. Kiedy myślisz o sobie, zawsze miej przed oczami wyrazisty obraz swojego idealnego »ja«, przedstawiający uosobienie młodości, zdrowia i wigoru. Myśl w zdrowy sposób. Poczuj, jak w twoim ciele krąży duch młodości i nadziei. Stwórz najdoskonalszy z możliwych wizerunek kobiecej lub męskiej cielesności. Odkrywamy, że eliksir młodości, którego alchemicy tak długo poszukiwali w substancjach chemicznych, znajduje się w nas samych. Tajemnica kryje się w naszej mentalności. Wieczna młodość jest możliwa jedynie dzięki właściwemu myśleniu. Mamy tyle lat, ile myślimy i na ile się czujemy, ponieważ to myśli i uczucia pozwalają nam zmienić wygląd”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  Maximize Your Potential Through the Power of Your Subconscious Mind for Health and Vitality

 • Liczba stron: 

  320

 • Wymiary: 

  125x204

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7510-194-2

 • Tłumacz: 

  Piotr Turski

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...