Potęga uzdrawiania

Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-062-5
Autor: Joseph Murphy
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788376490625
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Fragment książki Potęga uzdrawiania

   Rozważając cudowne uzdrowienia Jezusa, opisane w Nowym Testamencie, doktor Joseph Murphy tłumaczy w prosty sposób, jak te same zasady i metody można zastosować w życiu każdego z nas po to, by pokonać fizyczne i mentalne dolegliwości.

Uzdrawianie zaburzeń mentalnych

Poniższy cytat pochodzi z czwartego rozdziału Ewangelii według Łukasza. Słowa te są kluczowe dla wszelkiego działania uzdrowicielskiego i przypominają każdemu z nas, po co znalazł się na tym świecie.

Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi, abym obwoływał rok łaski od Pana". Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli" (Łk4, 18,21).

    To jedno z najbardziej znaczących i niezwykłych stwierdzeń w całej Biblii: Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli. Nie jutro, nie w następnym tygodniu czy roku, ale TERAZ, w tej chwili. Bóg jest wiecznym TERAZ. Dobro TERAZ jest twoim udziałem. Głoś TERAZ swoje zdrowie i pokój. Uzdrowicielska obecność i pokój boży są obecne w tobie. Ktoś kiedyś zapytał mnie na wykładzie z cyklu „Cuda uzdrawiania", czy to, co zostało opisane w Biblii, rzeczywiście miało miejsce. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: jeżeli Uzdrowicielska Zasada działa w każdym czasie w odniesieniu do każdego człowieka, to jest jak najbardziej wskazane, żeby to działanie wyraziło się w konkretnym czasie i w konkretnym miejscu - w życiu konkretnych osób.

    Jeżeli chcesz dobrze zrozumieć Biblię, spójrz na nią jako na wielki psychologiczny dramat, który rozgrywa się w świadomości wszystkich ludzi, którzy praktykują afirmatywną modlitwę. Popatrz na to wszystko, co zostało opisane w biblijnych epizodach, jako na własną historię, czy historię swoich przyjaciół, którzy budzą się z ciemności, dostrzegając w swym wnętrzu Światło. Jeśli sprawdzisz w słowniku, co znaczy imię Jezus, znajdziesz takie wyjaśnienia, jak „Bóg jest zbawieniem" czy „Jahwe jest zbawieniem". Joshua czy Jezus znaczy to samo. A tak naprawdę znaczy tyle, że twoja świadomość albo wiara w boską mądrość może uczynić wszystko. Spójrz na Jezusa jako na siebie pełnego wiary i ufności, patrzącego na myśli i opinie swojego umysłu (twoja synagoga), wyrzucającego wszystkie błędne przekonania, teorie i idee, obwieszczające obecność twojego ideału czy też upragnionego stanu. Czynisz to w chwili obecnej, w tym momencie.

   Pisarz biblijny przekonuje cię, że to, czego szukasz, istnieje teraz. Dlaczego czekać na uzdrowienie? Co stoi na przeszkodzie? Dlaczego mówisz: „Pewnego dnia doświadczę pokoju"? Bóg pokoju jest obecny w tobie. Wszechmogący jest w tobie i możesz z Niego czerpać energię i siłę. Miłość jest obecna tu i teraz, ty zaś możesz doświadczyć boskiej miłości rozlewającej się z twego serca na wszystkich ludzi. To, co miałbyś otrzymać w przyszłości, jest już teraz dla ciebie dostępne - tu, gdzie jesteś. Twoim zbawcą jest wiedza na temat praw umysłu.

   Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy. A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: „ Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży". Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego!". Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody (Łk 4, 32-35).

   Gdy w dawnych czasach ktoś był psychicznie chory albo cierpiał na jakąś inną dolegliwość umysłową, ludzie sądzili, że znalazł się w mocy złych duchów. W czasach biblijnych egzorcyzm w różnej postaci był standardową formą terapii osób, które cierpiały na dolegliwości umysłu. Nawet dziś w niektórych częściach Ameryki, a i tu, w Los Angeles, da się słyszeć: „Myślę, że ona jest opętana przez diabła". W dawnych czasach ludzie próbowali używać różnych metod, żeby wyrzucić demony z ciała czy umysłu konkretnej osoby. Obecnie psychiatrzy, psychologowie i duchowi uzdrowiciele starają się pomóc takiej osobie poprzez oczyszczenie jej umysłu z wszelkich negatywnych myśli i błędnych wierzeń.

   Wiele lat temu, gdy podróżowałem statkiem do Indii, byłem świadkiem, jak pewna Amerykanka uzdrowiła chłopca dotkniętego szaleństwem, modląc się głośno za niego. Chłopak został uzdrowiony natychmiast. Zapytałem ją więc, co takiego zrobiła. Odpowiedziała krótko: „Ogłosiłam, że boska miłość i pokój wypełniają jego umysł". Obecnie rozumiem dużo lepiej, co ta kobieta miała na myśli. Jej świadomość obecności i mocy Boga w tym człowieku natychmiast została wskrzeszona w jego umyśle i dokonało się uzdrowienie. Uzdrowiła go jej wiara. Oto sens całej tej historii z duchowego punktu widzenia.

   Wszystkie demony czy diabły to negatywne stany umysłu, które pogłębiają się tylko dlatego, że kreatywna moc człowieka używana jest w zły sposób. Zadaniem każdego człowieka jest pójście do jego własnej synagogi (umysłu), by mocą duchowej świadomości i przebudzenia wyrzucić z tego umysłu błędne teorie, wierzenia, dogmaty, opinie, a także negatywne emocje, takie jak żal, brak życzliwości, nienawiść, zazdrość itd. To są te diabły, z którymi musimy się rozprawić. Obsesje, rozdwojenia osobowości i inne mentalne aberracje są skutkiem negatywnego myślenia, które wyraża się w takich właśnie stanach umysłu jak kompleksy i inne rodzaje trucizn, które potem wypełniają naszą podświadomość.

    Dysponujesz mocą konieczną do tego, by pozbyć się tych demonów poprzez głoszenie swojej jedności z obecnym w tobie Bogiem. Wypowiadaj więc, w milczeniu albo na głos, z uczuciem i wiarą, słowa uzdrowienia, harmonii i pokoju. Módl się z ufnością, jak owa kobieta na pokładzie statku, która skoncentrowała się na boskiej miłości dotykającej chłopca.

Wspomniany demon krzyczał: Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? A Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego!

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Joseph Murphy

 • Tytuł oryginału: 

  How to Use Your Healing Power

 • Liczba stron: 

  112

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-062-5

 • Tłumacz: 

  Jacek Konarski

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...