Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7554-027-7
Autor: Sharon McKenna
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Czarna Owca

Wprowadzenie do książki

Samotna mama i seks Jak się umawiać przyjaźnić budować związki

   Zanim zaczniesz czytać, muszę powiedzieć, w czym ta książka może, a w czym nie może ci pomóc, i dlaczego jej przeczytanie całkowicie zmieni twój sposób postrzegania macierzyństwa i związków. Samotna mama i seks mówi zarówno o tym, z kim się nie umawiać (albo jak sobie radzić, gdy nie możesz znaleźć partnera lub nie czujesz się gotowa na związek), jak i o tym, jak znaleźć właściwego faceta. Trzeba jednak pamiętać, że zdarzają się okresy samotności i musisz nauczyć się radzić sobie pomiędzy jednym chłopakiem czy kochankiem a drugim.
   Ta książka mówi także o tym, jak odzyskać pewność siebie i właściwą samoocenę, przy okazji dorzuca nieco obserwacji politycznych i socjologicznych. Innymi słowy jest to przewodnik po samotnym macierzyństwie i budowaniu związków dla myślących, wrażliwych kobiet, które dysponują zdrowym poczuciem humoru i zdrowym libido.
    Samotna mama i seks jest też w większym stopniu o tobie - twoim obrazie siebie, twoich potrzebach, twoim ciele i twoich obawach - niż o twoich dzieciach i tym, jaki wpływ wywiera na nie twoje życie uczuciowe (temu zagadnieniu poświęcam jednak trochę miejsca w Rozdziale 6). To oczywiście bardzo ważne, by zawsze brać pod uwagę ich dobro, ale chciałam, aby ta książka była skierowana do ciebie, samotnej kobiety, mającej pragnienia i potrzeby emocjonalne i seksualne. Tak ogromna część twojego życia skupia się na dzieciach - uznałam więc, że to ważne, by poświęcić trochę uwagi tobie samej.
   Od czasu, gdy zostałam mamą, byłam na wielu randkach, budowałam poważne związki (zaliczyłam też kilka flirtów) oraz wspaniałe przyjaźnie. Byłam naiwna i nieprzygotowana na to, jak zmieni się moje życie, gdy zostanę matką, ale z czasem stałam się silniejsza, szczęśliwsza i bardziej spełniona niż kiedykolwiek. Zdarzyło się też sporo smutnych dni, kilka złamanych serc, ale przede wszystkim wiele się nauczyłam. Chciałabym, byś mogła czerpać z moich doświadczeń, zarówno złych, jak i dobrych, oraz z doświadczeń innych samotnych matek z różnych stron kraju. Udzielają dobrych rad i opowiadają zabawne historie, i za ten wkład jestem im bardzo wdzięczna. (Nawiasem mówiąc, napisałam tą książkę z perspektywy kobiety heteroseksualnej, którą jestem, ale rozmawiałam z wieloma lesbijkami samotnie wychowującymi dzieci i wiem, że zmagają się z takimi samymi problemami, jakie mają mamy heteroseksualne. Rady zawarte w moje książce skierowane są więc także do nich).
   Jestem przekonana, że samotne mamy zasługują na to, by mogły stanąć do walki o seks i bliskość, uzbrojone w wiedzę i silę niezbędną do stworzenia prawdziwie szczęśliwego i satysfakcjonującego życia uczuciowego. Myślę również, że nie ma szybkiego i łatwego rozwiązania dylematów związanych z szukaniem nowego partnera. W tej książce staram się pomóc wam postawić solidne fundamenty, na których będziecie mogły zbudować własne miłosne gniazdko.
  Mam nadzieję, że Samotna mama i seks pomoże ci to osiągnąć. I że z czasem osiągniesz jeszcze więcej. I wierzę, że tak będzie, jeśli tylko otworzysz umysł, serce, a przede wszystkim - oczy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Sharon McKenna

 • Tytuł oryginału: 

  Sex and the single mom : the essential guide to dating, mating, and relating

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7554-027-7

 • Tłumacz: 

  Magdalena Budzińska

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...