Wczytuję dane...
KOD: 978-83-60159-88-0
Autor: David Borgenicht, James Grace
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788360159880
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Vesper

Wprowadzenie do książki

Jak przechytrzyć dziecko

O książce:
  Wasze dziecko nie chce, żebyście przeczytali tę książkę!
  Jak przechytrzyć dziecko to najprzydatniejszy (i najbardziej podstępny) podręcznik dla rodziców, jaki kiedykolwiek kupicie w księgarni. W książce tej znajdziecie setki rad, technik i prostych sztuczek, które sprawią, że dziecko będzie robiło to, czego od niego oczekujecie – nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy. Dowiecie się, jak w czasie posiłku, pójścia spać, kąpieli i w każdym innym czasie dnia (lub nocy):

 • namówić dziecko do jedzenia, wykorzystując jego instynkt posiadania
 • namówić dziecko do kąpieli przez „pływanie” w wannie
 • namówić dziecko do ściszenia głosu przez odpowiadanie mu szeptem
 • namówić dziecko do zażycia lekarstwa – „soku superbohaterów”
 • namówić dziecko do siedzenia w jednym miejscu przez zabawę w „szpiega”.

Poznacie również dziesiątki innych rodzicielskich sztuczek!

David Borgenicht jest współautorem bestsellerowej serii Worst-Case Scenario Survival Handbook, oraz ojcem dwóch szkrabów.
James Grace jest współautorem The Good Deed Guide i ojcem trojga dzieci.

Fragmenty:
  Z pewnością twoje dzieci nie chciałyby, byś przeczytał tę książkę.
  Dzięki niej zdobędziesz umiejętności, poznasz techniki i nauczysz się sposobów pokonania dzieci w jedynej grze, którą opanowały do perfekcji: jak być dziećmi. Oczywiście, są od ciebie mniejsze i teoretycznie nie tak sprytne jak ty. Zgadza się, to ty jesteś dorosły i jeśli podejmujesz decyzję, to ma być tak, jak postanowisz, bez względu na okoliczności.
  Ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Każdy rodzic ci to powie. Dzieciaki nie rozgrywają tego meczu zgodnie z twoimi życzeniami. Głównie dlatego, że nie znają reguł. Czasami uważają też, że to one je wymyślają.
   Dla szkrabów każdy dzień to walka między desperackim pragnieniem sprawowania kontroli nad swoim życiem a chęcią pozostania twoim „bobaskiem”. Jeszcze nie dorosłe, ale już nie są niemowlętami. To musi być dla nich niezwykle męczące, ale pewnie to rozumiesz. Bądź co bądź, kiedy były bobasami, musiały tylko zapłakać, a ty się biegiem zjawiałeś u ich boku. Czemu więc i teraz ma to nie zadziałać, nawet jeśli już potrafią mówić i (teoretycznie) wykazują się empatią i rozumem?
  Dlaczego zatem nie mogą spędzić całego dnia na golasa? Czemu nie dostają lodów na obiad? Twoje pociechy nie wiedzą, że trzeba się ubrać przed wyjściem z domu, a cukierek nie należy do podstawowych grup pokarmów. Nie orientują się też, że trzeba płacić za rzeczy, które chcesz zabrać ze sklepu, a najwybitniejsi prawnicy nie negocjują warunków umowy za pomocą ataków złego humoru. Nie zdają sobie sprawy, że mycie głowy to nie starożytna forma tortur, obcinanie paznokci nie boli i rzeczywiście istnieje coś takiego jak ściszony głos.
  I tu masz pole do popisu. Trzeba je wszystkiego nauczyć. Dzieci można edukować na wiele sposobów. Czasem wystarczy, że położysz podwaliny: niech czasem wątpią w to, co mówisz. Traktuj je jak odpowiedzialne, inteligentne jednostki i naucz, dlaczego niektóre rzeczy muszą dziać się tak, a nie inaczej.
  Innym razem jednakże będziesz musiał wykazać się sprytem, czyli omamić, zwieść lub przechytrzyć dziecko, by zaczęło postępować zgodnie z twoją wolą. Dzięki tej książce zyskasz potrzebne ci do tego narzędzia.
  Umiejętności, które tu poznasz, dostarczą ci niezbędnych informacji, dzięki którym twoje dziecko postąpi tak, jak ty tego chcesz i kiedy chcesz. Poznasz techniki klasyczne, takie jak stosowanie „Krótkich trików” (dawanie dziecku wyboru, co sprawia, że czuje ono swoją władzę, gdy tymczasem to ty pociągasz za sznurki) i zamiana znienawidzonych czynności w zabawę i gry. Opanujesz sztukę odwracania uwagi i nauczysz się odwiecznych rodzicielskich wybiegów, dzięki którym nagniesz dzieci do swojej woli, a one nawet się w tym nie zorientują.
  Podsumowując tę książkę: udostępniamy ci nie tylko solidny zapas rodzicielskiej broni, którą przez całe lata wypróbowywaliśmy na naszych dzieciach, ale też przepytaliśmy dziesiątki innych rodziców,

Szczegóły

 • Autor: 

  David Borgenicht, James Grace

 • Objętość: 

  160

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  120x160

 • ISBN: 

  978-83-60159-88-0

 • Rok wydania: 

  2008

 • Wydanie: 

  1

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...