Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-845-6
Autor: Andrea Colamedici, Maura Gancitano
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

  Dlaczego tak często nie czujemy się szczęśliwi? Dlaczego dręczy nas brak czasu, lęk przed porażką czy obsesja kontrolowania wszystkiego? Jak mamy sobie radzić z egzystencjalnymi wątpliwościami, obawami, frustracją i zmęczeniem, które nasilają się jeszcze w epoce globalnej pandemii? Andrea Colamedici i Maura Gancitano starają się zainspirować nas do poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące najważniejszych spraw życiowych.
  Za pomocą myśli starożytnych i współczesnych filozofów oraz praktycznych ćwiczeń pokazują, jak odnaleźć siebie i dzięki temu rozkwitnąć.
  Przekonują, że filozofia może mieć ogromny wpływ na współczesne życie i ułatwiać podejmowanie kluczowych decyzji. Mowa o filozofii rozumianej nie jako intelektualna rozrywka, ale traktowanej jako most prowadzący na drugi brzeg, jako prawdziwa sztuka życia w harmonii, pomocna w odnalezieniu naszego miejsca w świecie.

   Dostajemy do rąk narzędzie, które pod pewnymi względami jest absolutnym zaprzeczeniem typowego poradnika. Jest to mapa – ale niekompletna. Kompas, który nie wskazuje północy. Droga prowadząca zarazem wszędzie i nigdzie. Czerpiąc z myśli najstarszych szkół filozoficznych autorzy pokazują nam, że filozofia może nadal mieć ogromny wpływ na nasze życie i ułatwić podejmowanie kluczowych decyzji. Mowa o filozofii rozumianej nie jako intelektualna rozrywka, ale traktowanej jako most prowadzący na drugi brzeg, jako sztuka życia w harmonii, uczenia się i doskonalenia w dążeniu do rozkwitu naszego prawdziwego Ja oraz odnalezienia naszego miejsca w świecie. Jak mówią sami autorzy, aby pozwolić sobie naprawdę poczuć życie tu i teraz. Chodzi o to, aby spojrzeniem ożywić naszą codzienność, nauczyć się pielęgnować zachwyt światem i przywrócić mu jego magię.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrea Colamedici, Maura Gancitano

 • Liczba stron: 

  222

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-845-6

 • Rok wydania: 

  2022

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...