Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-574-9
Autor: Victoria Boutenko
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Zielony eliksir życia

   Ponadtrzydziestopięcioletnia praktyka psychiatry współpracującego z Harvard Medical School nauczyła mnie w szczególności jednej rzeczy: zachowanie człowieka bardzo trudno zmienić.
    Teraz Victoria Boutenko przekonuje mnie, że wcale tak nie jest. Ta niezwykła kobieta opracowała strategię pomagającą miłośnikom lodów, steków, frytek i pizzy wprowadzić „zieloną” dietę w taki sposób, aby stała się ona ich nawykiem - do tego bardzo apetycznym. To, co Boutenko pisze o zdolności naszego organizmu do przywrócenia dobrej formy po otrzymaniu właściwych składników odżywczych, samo w sobie nie jest w zasadzie niczym nowym. Mimo to Zielony eliksir życia jest osiągnięciem przełomowym, ponieważ jego autorka zrozumiała, że sposobem na zachęcenie czytelników do uruchomienia ich naturalnych mechanizmów oczyszczających ciało z cholesterolu, tłuszczu i toksyn - a przez to do poprawienia najpierw ich kondycji fizycznej, a następnie psychicznej i duchowej - nie jest pouczanie na temat potrzeby spożywania większej ilości „żywych” roślin, ale uczynienie tej czynności łatwą i przyjemną.
    Zielony koktajl - lub, ściślej mówiąc, litr zielonego koktajlu zalecany przez Boutenko na dobry początek dnia - dostarcza przeciętnemu człowiekowi potężnej dawki chloroflu, witamin, minerałów, enzymów i antyoksydantów Codzienne picie jednego litra zielonego koktajlu zmniejsza chęć sięgania po przetworzone i tłuste produkty. Nasyceni jedną z pysznych i odżywczych mieszanek Boutenko nie będziemy już mieli ochoty zapychać się skrobią modyfkowaną i cukrami (wystarczy zapoznać się z kuszącymi przepisami na Słodkie Zielone Koktajle na stronie 212). A jeśli po powrocie z pracy kolejny apetyczny koktajl będzie czekał na nas w lodówce, po kilku jego łykach z pewnością zjemy mniejszy i prawdopodobnie zdrowszy obiad.
   Trzydziestodniowa kuracja zielonymi koktajlami zmieni twoje samopoczucie oraz twój stosunek do samego siebie. Jak na tak małą książkę, to dosyć duże osiągnięcie.
   Czapki z głów przed panią Boutenko. Radzę, by potraktować wskazówki zawarte w Zielonym eliksirze życia bardzo poważnie. Wierzę, że książka Zielony eliksir życia pomoże ci zmienić twoje życie.

Dr med. A. William Menzin,
pracownik Wydziału Psychiatrii Harvard Medical School,
były doradca Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Drogi Czytelniku,
    Jest mi niezwykle miło, że Zielony eliksir życia zyskał taką popularność. Teraz mam zaszczyt przedstawić zaktualizowaną wersję książki. Od czasu jej pierwszego anglojęzycznego wydania w dziedzinie żywienia dokonano dosyć istotnych odkryć, którymi chciałabym się z tobą podzielić. Na szczególną uwagę zasługuje kilka opublikowanych niedawno przełomowych badań zgłębiających problem właściwej równowagi niezbędnych kwasów tłuszczowych w organizmie. Nowe wydanie Zielonego eliksiru życia zostało uzupełnione o oddzielny rozdział poświęcony olejom omega-3. Uważam, że odkrycia na tym polu są niemal tak istotne, jak cała idea zielonych koktajli.
     Zdumiewa mnie szybkość, z jaką pojawiają się nowe informacje na temat żywienia. Ostatnio publikacje książkowe i Internet dostarczyły nam wielu nieznanych wcześniej faktów na temat zieleniny, owoców i warzyw. Gdy w 2004 roku gromadziłam materiały do mojej książki, nie mogłam znaleźć prawie żadnych danych dotyczących zieleniny. Jedyną zieloną potrawą, która doczekała się analizy pod względem wartości odżywczych, był gotowany szpinak. Informacji na temat innych roślin musiałam szukać w różnych zakątkach świata. Obecnie Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) udostępnia kompletną bazę składników odżywczych większości pokarmów, w tym także tych mało popularnych, na przykład pokrzywy, mniszka lekarskiego czy innych chwastów. Cieszę się, że w tym wydaniu mogę przedstawić istotne informacje na temat zawartości składników odżywczych niektórych zielonych koktajli oraz kilku rodzajów zieleniny, owoców i warzyw.
   Kolejnym ważnym źródłem mojej inspiracji było trzydzieści siedem nowych prac naukowych porównujących zawartość składników odżywczych produktów organicznych z konwencjonalnymi. Ta k więc niezbędnym wydało mi się uzupełnienie rozdziału na temat gleby organicznej.
    Wreszcie ostatnie badania wykazujące zasadniczą rolę fa-wonoidów, spełniających funkcję przeciwutleniaczy, w diecie człowieka podsunęły mi kilka pomysłów na przepisy nowych koktajli, takich jak Miętowy mniszek czy Superkolendra, składających się z bardziej kolorowych składników bogatych w przeciwutleniacze.
    Wydanie to uświetniają dodatkowo nowe inspirujące historie osób, które doświadczyły leczniczej mocy zielonych koktajli.
   Chciałabym podziękować moim czytelnikom z całego świata za ich niesłabnące zainteresowanie naturalnymi sposobami utrzymania zdrowia. Jedyna moja zasługa to napisanie książki Zielony eliksir życia. Tylko wy możecie zmienić własne życie – ja mogę co najwyżej cieszyć się z wami!

Życzę dużo zdrowia,
Victoria

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Victoria Boutenko

 • Tytuł oryginału: 

  Green for life

 • Liczba stron: 

  248

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-574-9

 • Tłumacz: 

  Marlena Dąbrowska

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...